Sunday ,16 June 2024
Последни:
Home > ФК Вардар > У-16 > Преглед на одиграното 20.коло во Супер лигата, половичен успех на натпреварите против Пелистер
Преглед на одиграното 20.коло во Супер лигата, половичен успех на натпреварите против Пелистер

Преглед на одиграното 20.коло во Супер лигата, половичен успех на натпреварите против Пелистер

Изминатиов викенд се комплетираше 20.коло во Супер Лигата, во кое Вардар за противник го имаше тимот на Пелистер. На четири одиграни натпревари со овој противник имавме скор од две победи и два порази.

Комплетни резултати од 20.коло во сите четири младински фудбалски лиги:

Помлада пионерска Супер лига:

Шкупи – Охрид  5:0

Академија Пандев – Македонија Ѓ.П   1:5

Пелистер – Вардар  1:0

Победа – Работнички  1:5

Брегалница – Шкендија   0:4

Кул – Милано   2:4

Пионерска Супер лига

Шкупи – Охрид   6:0

Академија Пандев – Македонија Ѓ.П   4:2

Пелистер – Вардар   4:1

Победа – Работнички   2:1

Брегалница – Шкендија   2:0

Кул – Милано   2:1

Кадетска Супер лига

Охрид – Шкупи  1:0

Македонија Ѓ.П – Академија Пандев  2:1

Вардар – Пелистер   4:0

Работнички – Победа  4:0

Шкендија – Брегалница  3:2

Милано – Кул   0:1

Младинска Супер лига

Охрид – Шкупи   4:11

Македонија Ѓ.П – Академија Пандев  2:0

Вардар – Пелистер   1:0

Работнички – Победа  4:2

Шкендија – Брегалница  2:5

Милано – Кул  6:5