Friday ,12 April 2024
Последни:
Home > Uncategorized > Стефановска МВП и најдобар стрелец на Ф-4,вардарки доминираат во идеалниот тим
Стефановска МВП и најдобар стрелец на Ф-4,вардарки доминираат во идеалниот тим

Стефановска МВП и најдобар стрелец на Ф-4,вардарки доминираат во идеалниот тим

ЖРК Вардар е Шампион во младинската лига. Денес со пресврт го совладавме Ѓорче Петров-ЖРК. По победата со 32-29 беа одбрани најдобриот стрелец и МВП и идеалниот тим. Вардарки доминираат во истиот.

Сосема заслужено за 13.гола и одличната игра на Ф-4 Сара Стефаноска  е прогласена најдобар стрелец и МВП на завршницата. Нормално е прогласена за најдобра и на својата позиција.

Во идеалниот тим ги имаме најдобро лево крило Јана Равојска, најдобро десно крило Бојана Радевска, најдобар центар Бојана Коцева. Најдобар лев бек Сара Стефаноска.