Friday ,19 April 2024
Последни:
Home > ФК Вардар > У-16 > Пораз за Македонија У16 од Србија, настап за тројцата вардарци
Пораз за Македонија У16 од Србија, настап за тројцата вардарци

Пораз за Македонија У16 од Србија, настап за тројцата вардарци

Македонија У16 загуби на полуфиналниот натпревар на меѓународниот турнир “Миљан Миљаниќ“ од домашната репрезентација на Србија со резултат 2:0.

Во стартните 11 за овој натпревар се најдоа нашите Лука Атанасовски кој е и капитен на оваа млада репрезентација, додека стартер беше и Емир Шаботиќ. Во игра во вториот дел влезе и Златко Радески.

Во четврток ќе играме со репрезентацијата на Бугарија, која во другото полуфинале беше поразена од Црна Гора.