Thursday ,30 May 2024
Последни:
Home > РК Вардар > Прв Тим > МТВ-3 со директен пренос од завршниот ракометен турнир во Купот, Вардар вечерва игра со Алкалоид
МТВ-3 со директен пренос од завршниот ракометен турнир во Купот, Вардар вечерва игра со Алкалоид

МТВ-3 со директен пренос од завршниот ракометен турнир во Купот, Вардар вечерва игра со Алкалоид

Вечерва со почеток од 20:00 часот во С.Р.Ц.Билјани Извори во Охрид, ќе се одигра натпреварот од полуфиналето во Купот, меѓу екипите на РК Вардар и РК Алкалоид.

Директен пренос од натпреварот ќе можете да проследите на МТВ-3. Во другото полуфинале кое се игра од 17:30 часот, ќе играат екипите на Е.Пелистер и Пролет.