Sunday ,14 April 2024
Последни:
Home > ФК Вардар > У-16 > Против Победа во рамките на претпоследното коло во младинските фудбалски лиги
Против Победа во рамките на претпоследното коло во младинските фудбалски лиги

Против Победа во рамките на претпоследното коло во младинските фудбалски лиги

Во рамките на претпоследното коло во Супер Лигата ќе играме со екипата на Победа од Прилеп.

Во сабота (27.05) на теренот во Пржино ќе се одиграат натпреварите на пионерските екипи на Вардар и Победа, во термините од 10:00 и 12:00 часот.

Со кадетите и младинците во недела (28.05) ќе гостуваме во Прилеп, натпревари кои ќе се одиграат на игралиштето со вештачка трева со почеток од 10:00 и 12:00 часот.