Thursday ,20 June 2024
Последни:
Home > ФК Вардар > У-16 > Градско младинско дерби во 15.коло на Супер Лигата
Градско младинско дерби во 15.коло на Супер Лигата

Градско младинско дерби во 15.коло на Супер Лигата

Градско младинско дерби во 15.коло на Супер Лигата.

Утре на теренот на АМС во Ѓорче, Вардар со пионерските екипи ќе биде гостин на екипата на Рабонички. Натпреварите ќе се одиграат во термините од 10:00 и 12:00 часот.

Во недела (02.04) на теренот во Пржино дерби натпреварите со овој противник ќе ги одиграат кадетите и младинците. Истите се закажани да започнат од 10:00 и 12:00 часот.