Friday ,01 December 2023
Последни:
Home > ЖРК Вардар > Младинките гостуваат кај Стружанка, со победа на 4.кола пред крај обезбедуваат Ф-4
Младинките гостуваат кај Стружанка, со победа на 4.кола пред крај обезбедуваат Ф-4

Младинките гостуваат кај Стружанка, со победа на 4.кола пред крај обезбедуваат Ф-4

Младинките на ЖРК Вардар, денес (четврток, 30.март) гостуваат во Струга во дуел од групата-А на кој ако дојдат до победа ќе обезбедат Ф-4 на 4.кола до крај. До сега имаме 12.бода од 4.одиграни кола и сме лидери.

Дуелот против тимот на Стружанка кој ќе се игра во салата „Нико Нестор“ во Струга е закажан со почеток во 17-00 часот.