Sunday ,16 June 2024
Последни:
Home > ФК Вардар > У-16 > Вардар оствари само една победа и три порази во соочувањето со Работнички
Вардар оствари само една победа и три порази во соочувањето со Работнички

Вардар оствари само една победа и три порази во соочувањето со Работнички

Во рамките на 15.коло во Супер Лигата, Вардар оствари само една победа и три порази на натпреварите против екипата на Работнички. До три бода дојдоа само помладите пионери, додека останатите три генерации беа поразени во соочувањето со градскиот ривал.

Комплетни резултати од 15.коло во сите четири лиги:

Помлада пионерска Супер лига

Охрид – Победа  2:1

Брегалница – Пелистер  3:2

Кул – Академија Пандев   1:3

Милано – Шкупи   3:0

Шкендија – Македонија Ѓ.П   1:5

Работнички – Вардар   2:3

Пионерска Супер лига

Охрид – Победа  0:0

Брегалница – Пелистер   3:1

Кул – Академија Пандев   1:0

Милано – Шкупи   0:3

Шкендија – Македонија Ѓ.П   0:0

Работнички – Вардар   3:0

Кадетска Супер лига

Победа – Охрид   1:0

Пелистер – Брегалница   0:2

Академија Пандев – Кул   1:2

Шкупи – Милано   3:3

Македонија Ѓ.П – Шкендија   2:3

Вардар – Работнички   0:1

Младинска Супер лига

Победа – Охрид   3:0

Пелистер – Брегалница  2:1

Академија Пандев – Кул   4:0

Шкупи – Милано   3:1

Македонија Ѓ.П – Шкендија   4:0

Вардар – Работнички   0:6