Saturday ,13 July 2024
Последни:
Home > ФК Вардар > Прв тим > Преглед на резултати од 22.коло, Вардар со уште една нова победа се зацврсти на врвот во ВМФЛ
Преглед на резултати од 22.коло, Вардар со уште една нова победа се зацврсти на врвот во ВМФЛ

Преглед на резултати од 22.коло, Вардар со уште една нова победа се зацврсти на врвот во ВМФЛ

Вардар ја продолжи победничката серија во ВМФЛ, откако стигна до три бода и на натпревар од 22.коло против екипата на Саса. Црвено-црните на домашен терен беа подобри од екипата на Саса, додека до победи во ова коло стигнаа и останатите наши конкуренти за пласман во ПФМЛ.

Комплетни резултати од одиграното 22.коло:

Кожуф – Локомотива  2:1

Арсими – Караорман  3:1

Слога – Воска  1:3

Беласица – Гостивар  0:3

Тетекс – Беса  1:2

Вардар – Саса  3:0

Охрид – Борец  2:0

Пелистер – Детонит  2:0

Вардар останува на првото место со освоени 55 бодови, пред екипите на Воска со 53, Гостивар 51 и Пелистер 46 бодови. Во следното, коло, црвено-црните гостуваат кај екипата на Беса.