Thursday ,25 July 2024
Последни:
Home > ФК Вардар > У-16 > Комплетирано 13.коло во младинските фудбалски лиги
Комплетирано 13.коло во младинските фудбалски лиги

Комплетирано 13.коло во младинските фудбалски лиги

Младинските екипи на ФК Вардар во 13.коло за противник ја имаа екипата на Милано од Куманово. Пионерските екипи и кадетите одиграа со нерешен резултат, додека до победа стигнаа младинците.

Комплетни резултати од одиграното 13.коло во сите четири категории:

Помлада пионерска Супер лига

Охрид – Пелистер  1:1

Победа – Академија Пандев  4:1

Брегалница – Шкупи  3:1

Кул – Македонија Ѓ.П  0:3

Милано – Вардар  2:2

Шкендија – Работнички   1:1

Пионерска Супер лига

Охрид – Пелистер  1:0

Победа – Академија Пандев  0:2

Брегалница – Шкупи  3:0

Кул – Македонија Ѓ.П  2:0

Милано – Вардар  0:0

Шкендија – Работнички  1:0

Кадетска Супер лига

Пелистер – Охрид  0:1

Академија Пандев – Победа  1:3

Шкупи – Брегалница  1:2

Македонија Ѓ.П – Кул  1:2

Вардар – Милано  2:2

Работнички – Шкендија  0:0

Младинска Супер лига

Пелистер – Охрид  2:0

Академија Пандев – Победа  1:0

Шкупи – Брегалница  3:1

Македонија Ѓ.П – Кул  2:1

Вардар – Милано  3:2

Работнички – Шкендија  1:0