Thursday ,25 July 2024
Последни:
Home > ФК Вардар > У-16 > Стартува пролетниот дел во младинската Супер Лига, Вардар отвара со екипата на Кул
Стартува пролетниот дел во младинската Супер Лига, Вардар отвара со екипата на Кул

Стартува пролетниот дел во младинската Супер Лига, Вардар отвара со екипата на Кул

Претстојниов викенд стартува пролетниот дел во младинската Супер Лига. Во рамките на 12.коло, Вардар за противник ја има екипата на Кул.

Во сабота (04.03) со кадетите и младинците ќе гостуваме на стадионот „Цементарница“. Натпреварите ќе се одиграат во термините од 10:00 и 12:00 часот.

Пионерските екипи на Вардар во недела (05.03) се домаќини на Кул, натпревари кои ќе се одиграат на игралиштето „Јован Мандаровски“ во Пржино со почеток од 10:00 и 12:00 часот.