Tuesday ,23 July 2024
Последни:
Home > ФК Вардар > У-16 > Младинските екипи на ФК Вардар за следен противник го имаат Милано
Младинските екипи на ФК Вардар за следен противник го имаат Милано

Младинските екипи на ФК Вардар за следен противник го имаат Милано

Во рамките на 13.првенствено коло во Супер Лига, нашите младински екипи за противник ја имаат екипата на Милано од Куманово.

Кадетите и младинците во сабота (11.03) на теренот во Пржино се домаќини на овој противник, натпревари кои ќе започнат во термините од 10:00 и 12:00 часот.

Во недела (12.03), со пионерските екипим гостуваме на градскиот стадион во Куманово кај Милано. Натпреварите ќе започнат од 10:00 и 12:00 часот.