Wednesday ,17 July 2024
Последни:
Home > ФК Вардар > У-16 > Се одигра првото пролетно коло во младинската Супер Лига
Се одигра првото пролетно коло во младинската Супер Лига

Се одигра првото пролетно коло во младинската Супер Лига

Изминатиов викенд стартуваше пролетниот дел во младинската фудбалска Супер Лига. Наш противник беше екипата на Кул. До победи дојдоа помладите пионери и младинците, пионерите одиграа со нерешен резултат, додека единствено бевме поразени со кадетите.

Во првото пролето коло одложени беа само дуелите на Работнички и Милано, во пионерските лиги.

Помлада пионерска Супер лига

Шкендија – Охрид  5:3

Работнички – Милано (одложен)

Вардар – Кул  2:0

Македонија Ѓ.П – Брегалница  1:0

Шкупи – Победа  4:2

Академија Пандев – Пелистер  0:0

Пионерска Супер лига

Шкендија – Охрид  9:0

Работнички – Милано (одложен)

Вардар – Кул  1:1

Македонија Ѓ.П – Брегалница  2:0

Шкупи – Победа  1:0

Академија Пандев – Пелистер  0:4

Кадетска Супер лига

Охрид – Шкендија  0:1

Милано – Работнички  2:1

Кул – Вардар  4:2

Брегалница – Македонија Ѓ.П  4:0

Победа – Шкупи  2:1

Пелистер – Академија Пандев  2:2

Младинска Супер лига

Охрид – Шкендија  0:2

Милано – Работнички  1:2

Кул – Вардар  0:5

Брегалница – Македонија Ѓ.П  1:3

Победа – Шкупи  0:4

Пелистер – Академија Пандев  2:2