Monday ,11 December 2017
Последни:
Home > ФК Вардар > У-16 (page 37)

У-16

ФК Вардар помлади пионери со една нога во финалето на Купот на РМ

sken

Помладите пионери на Фудбалскиот тим Вардар пред еден час на терените на Фудбалската Федерација на Македонија во рамките на 1/2 финалето од Купот на Република Македонија остварија убедлива победа со 4-1 . На првиот од двата дуела од 1/2 финалето од купот младите фудбалери на ФК Вардар го совладаа тимот на ФК Македонија Ѓорче Петров . Вардаровите помлади пионери на ... Read More »

Елвир Рамиќ: За двомечот во купот очекуваме само победа, и да стигнеме до финалето

sken

  Помладите пионери на Фк Вардар во среда го стартуваат пролетниот дел од сезоната, во рамките на полуфиналето од националниот куп против екипата на Македонија Ѓ.П. Веќе во викендов кој предстои започнува и првото пролетно коло во првенството. Екипата ќе гостува во Битола, на екипата на Пелистер. Нивниот капитен Елвир Рамиќ ни ги пренесува очекувањата во купот и првенството. -Значи ... Read More »

Марко Ѓоргиeвски-големата надеж на Фк Вардар

11056688_931448586906039_7725066_n

Марко Ѓоргиевски има 14 години и настапува за помладите пионери на Фк Вардар. На седум години започнал да тренира фудбал. Негов прв клуб е Фк Амаре од драчево, каде настапувал три години. Потоа преминува во фудбалскиот клуб Драчево, каде тренирал две години. Има настапи и за Фк ССК. Еден ден решава својата среќа да ја проба во најголемиот Македонски бренд-Вардар, ... Read More »

Две победи за помладите пионери на Фк Вардар во Велес

11040232_669577313169283_1273156317_n

Викендов кој помина, пионерите на Фк Вардар отпатуваа за Велес каде одиграа два пријателски натпревари. На двата натпревари кои се играа по 45 минути, забележаа победи. Првиот противник беше екипата на Дубочица од Лесковац , каде црвено-црните забележаа победа со 3:0. Марко Ѓоргиевски постигна два гола, а еден Никола Џурџу. Вториот натпревар беше против Борец, и заврши со резултат 1:0 ... Read More »

Младинските категории на Фк Вардар продолжуваат со подготвителните натпревари

11040360_820156721364509_881483980_n

Во очекување на почетокот на пролетниот дел од сезоната, младинските категории на Фк Вардар продолжуваат да ја темпираат формата преку одигрување на пријателски натпревари. Сите генерации кои настапија во изминативе три дена, забележаа три победи и еден нерешен резултат. -Помладите пионери предводени од новиот тренер Сашо Тодоровски на теренот во Драчево забележаа победа против екипата на ССК. Конечниот резултат беше ... Read More »

Никола Џурџу: Задоволен сум од моменталната форма на екипата

10300004_524003661059983_5310932090705529197_n

И помладите пионери на Фк Вардар активно се подготвуваат за пролетниот дел од сезоната, во пресрет на натпреварот од полуфиналето во националниот куп против екипата на Македонија Ѓ.П. Вчера во Драчево одиграа пријателски натпревар против екипата на ССК, и забележаа победа со резултат 4:0. Марко Ѓоргиевски стрелаше два пати. По еден гол постигнаа Мартин Филипоски и Никола Џурџу. -Вчерашниот натпревар ... Read More »

Комплетна статистика за помладите пионери на Фк Вардар во есенскиот дел.

10416919_788684834484084_1053854734_n

По првиот дел од сезоната, помладите пионери на Фк Вардар имаат учинок од 7 победи, 2 нерешени дуели, и 2 порази. Ако не беше оној лош старт на почетокот, каде по првите два натпревари доживеаа неуспех, во продолжение оваа генерација ги газеше своите противници. Ненавременото регистрирање на играчите, беше сигурно главната причина за тие воведни порази. Во есенскиот дел оваа ... Read More »

Помладите пионери на Фк Вардар со пријателски натпревари

1524682_536966186423946_117729426_n

Помладите пионери на Фк Вардар напорно се подготвуваат за почетокот на пролетниот дел од сезоната. Во склоп на припремите, одиграа неколку пријателски натпревари со цел да ја одржуваат формата. Денес на теренот во Марино, одиграа без голови против екипата на Шкупи. Претходно, одиграа два меча и со екипата на Форца и во двата наврати остварија убедливи победи. На првиот меч, ... Read More »

Помлади пионери сезона 2017/2018

1. Марко Станковски 2. Матеј Величковски 3. Далибор Костовски 4. Анатолиј Петејчук 5. Виктор Крстевски 6. Али Асани 7. Мартин Величковиќ 8. Фисник Салиу 9. Азер Омерагиќ 10. Петар Гугуљанов 11. Дамјан Трајановски 12. Мујас Демири 13. Харбин Речица 14. Антонио Мирков 15. Енес Шабани 16. Атом Фазлиу Тренер: Сашо Тодоровски. Read More »

Елвир Рамиќ:Напорно се подготвувавме за овој натпревар.

10408024_615978321862516_6821076005802124011_n

Фк Вардар У16 со победа го завршија првиот дел од сезоната,и тоа на тешкото гостување во Тетово.Најмладата генерација која се натпреварува во младинската лига,успеа да забележи победа против Шкендија со резултат 0:3.Стрелци на головите беа:Марко Ѓоргиевски,Кренарт Дардиша и Марио Спасиќ. -Цела недела на тренинзи напорно се подготвуваме за во Тетово да освоиме три бода.Многу се мотивиравме,тој натпревар ни беше како ... Read More »