Sunday ,21 October 2018
Последни:
Home > ФК Вардар > У-16 (page 39)

У-16

Ниту Ренова не застана на патот на пом. пионери – Петкоски: Среќен сум за погодокот

vadarfans pom pioneri so nova pobeda

Помладите пионери ја забележаа вкупно деветата последователна победа во првенството. Ниту екипата на Ренова не успеаа да застане на патот на нашите млади надежи. Во еден тежок натпревар, во кој ја имавме контролата на игра, црвено-црните остварија минимален триумф од 0:1. По првото полувреме резултатот беше оној почетниот 0:0. Стрелец на единствениот погодок беше Виктор Петкоски. Со оваа победа само ... Read More »

Ренова е противник во 10 коло, на Вардаровите фудбалски генерации

vardarfans 5

Во недела ќе се одигра 10 коло во првенството на младинските фудбалски категории. Следен предизвик за Вардаровите екипи, е тимот на Ренова. Помладите пионери и пионери гостуваат во Боговиње, додека кадетите и младинци се домаќини на теренот на локомотива. -Помладите пионери се наоѓаат во одлична победничка серија, која се очекува да продолжи и во недела. Избраниците на Сашо Јанев веќе ... Read More »

Матеј Андов: Максимално се трудев нашата мрежа да остане незатресена и среќен сум што успеав во истото

izjava na matej andov junakot na pobedata za pom.pioneri

Помладите пионери со триумфот во дербито против Металург и теоретски го потврдија приматот есенски шампион. Црвено-црните со гол во последните минути, дело на Ибрахим Ариф ги однесоа трите бода од овој меч. Еден од јунаците на овој дуел и најзаслужен за големата победа, беше секако и нашиот голман Матеј Андов. Тој на неколку пати успешно интервенираше, и не дозволи Вардар ... Read More »

Пом. пионери го победија Металург и станаа есенски шампиони

vardarfans pom. pioneri esenski sampioni

Помладите пионери на успешен начин се вратија на победничките патеки, после непријатниот пораз во 1/4 на националниот куп. Во дербито на колото, оваа генерација која е најуспешна во лигата, го победи Металург со резултат 1:0. Стрелец на единствениот погодок беше Ибрахим Ариф во 80 минута. На две кола до крајот на есенскиот дел, црвено-црните го обезбедија приматот есенски шампион. Избраниците ... Read More »

Дерби во 9 коло на младинските категории, помеѓу екипите на Вардар и Металург

vardarfans 15 kolo

Викендов продолжуваат натпреварите во првенството на младинските фудбалски категории. Дербито во 9 коло ќе биде помеѓу екипите на Вардар и Металург. Помладите пионери и пионери се домаќини, додека кадетите и младинците на Вардар ќе гостуваат на Железара. -Помладите пионери после неочекуваниот пораз во купот против Шкендија се враќаат на првенствените мечеви. По лошиот резултат во првиот дуел од 1/4 на ... Read More »

Помладите пионери загубија, пионерите сигурни во националниот куп

vardarfans david

Денес се одиграа првите натпревари во рамките на 1/4 куп во фудбалските младински категории. Свои настапи имаа двете најмлади Вардарови генерации кои се натпреваруваат во лигата и купот. Помладите пионери сосема неочекувано загубија на домашен терен, од своите врсници од Шкендија. Иако важевме за фаворити на овој дуел, сепак на крајот тимот од Тетово се радуваше на победата. По првото ... Read More »

Марио Илиевски: Очекувам победа во купот, против Шкендија

vardarfans izjava mario ilievski

Утре не очекуваат 1/4 финалните натпревари од купот на Македонија, во младинските фудбалски категории. Свој натпревар ќе одиграат помладите пионери, на теренот на локомотива со почеток од 10 часот. Противник е Шкендија, која еднаш ја совладавме во првенството. Ова може да биде сосема различен меч од тој во лигата, бидејќи се работи за елиминациска фаза во купот. Вардарци имаат шанса ... Read More »

Младинските категории на Фк Вардар играат 1/4 во националниот куп

vardarfans u 19

Во среда и четврток младинските категории на фудбалскиот клуб Вардар ќе ги одиграат првите натпревари, во рамките на 1/4 од купот на Македонија. -Помладите пионери за противник ќе ја имаат незгодната екипа на Шкендија. Овие две екипи веќе еднаш се сретнаа во првенството, кога нашите надежи му нанесоа тежок пораз на тимот од Тетово. Тогаш во 5 коло од лигата, ... Read More »

Викендов нема фудбал, во првенството на младинските категории

varadarfans 55

Викендов следи пауза во првенството на младинските фудбалски категории. Требаше да се одигра 9 коло, но истото е закажано за следната недела. Сепак пријателски натпревари ќе одиграат помладите пионери и пионери. Утре ќе отпатуваат во Штип, каде ќе ја одржуваат формата со одигрување на пријателски натпревари со своите врсници од Брегалница. Кадетите и младинците ќе одржуваат само тренинзи. Денеска ќе ... Read More »

Две победи и два нерешени резултати за Вардаровите категории, во дуелите против Македонија Ѓ.П

vardarfans pomladi pioneri

Две победи и два нерешени резултати е епилогот, после комплетирање на осмото коло во првенството на младинските фудбалски категории. Противник ни беше незгодната и пред се квалитетна екипа на Македонија Ѓ.П. -Помладите пионери забележаа уште една важна победа, во бробата за врвот во лигата. Ниту гостинскиот терен во Ѓорче не им пречеше да освојат нови три бодови. Повторно на убедлив ... Read More »