Saturday ,21 September 2019
Последни:
Home > ФК Вардар > У-16 (page 50)

У-16

Работнички прв пролетен предизвик во првенството за Вардаровите генерации

mladinci-21-660x330

Викендов кој следи започнуваат возбудувањата во првенството на младинските фудбалски категории. Противник во првото пролетно коло за Вардаровите генерации ќе биде екипата на Работнички. Пионерските екипи во недела ќе гостуваат на теренот на Алумина, додека кадетите и младинците како домаќини на теренот во Марино ќе ги пречекаат своите врсници од Работнички. -Помладите пионери ќе го стартуваат пролетниот дел од првото ... Read More »

Кристијан Чурлинов: На овој дерби дуел, ќе влеземе мотивирано и ќе гледаме да победиме

vardarfans curlinov

Викендов кој следи започнуваат возбудувањата во првенството на младинските фудбалски категории. Противник на сите Вардарови екипи во првото пролетно коло ќе биде екипата на Работнички. Пионерските екипи ќе гостуваат, додека кадетите и младинците се домаќини во дуелот со своите врсници. Сите натпревари ќе имаат големо значење за нашите младински категории, а посебно интересен ќе биде оној на Алумина, помеѓу помладите ... Read More »

Тројца Вардарци повикани од селекторот Добринко Илиевски

vardarfans ziberi i ramik del od mkd do 16 godini

Македонската фудбалска репрезентација до (16) години предводена од селекторот Добринко Илиевски утре на комплексот Петар Милошевски ќе одигра пријателски натпревар против репрезентацијата на Црна Гора. Утрешниот натпревар започнува во 14 часот и 30 минути, од редовите на нашиот тим ќе имаме тројца играчи кои ќе настапат на овој дуел, а тоа се: Малик Зибери – (голман), Филип Антовски – (одбрана) и Јакуб Бериша – ... Read More »

Пионерските екипи на Фк Вардар ја победија Шкендија во Тетово

vardrafans-17-660x330

Помладите пионери и пионери со победи се враќаат од гостувањето во Тетово. Нашите фудбалски генерации на контролни натпревари ги победија своите врсници од екипата на Шкендија. Помладите пионери забележаа победа со резултат 0:2, откако на полувреме резултатот беше оној почетниот 0:0. Во второто полувреме нашите млади надежи беа многу подобар противник, надигрувајќи ја целосна екипата на Шкендија. Стрелци на головите ... Read More »

Пионерските екипи во Тетово, кадетите и младинците на “мегдан“ со екипата на Македонија Ѓ.П

vardarfans-25

Младинските екипи на фудбалскиот клуб Вардар во текот на утрешниот ден ќе одиграат пријателски натпревари. Пом. пионери и пионери гостуваат во Тетово на екипата на Шкендија, додека кадетите и младинците ќе “спарингуваат“ со екипата на Македонија Ѓ.П на теренот во Ѓорче. Ова ќе биде последна проверка на формата за сите Вардарови генерации кои се натпреваруваат во домашната лига и куп. ... Read More »

Брегалница нова “жртва“ за помладите пионери на Фк Вардар

vardrafans-17-660x330

Две наши фудбалски генерации одиграа пријателски натпревари во Штип, против екипата на Брегалница. Помладите пионери беа подобри од своите врсници од Брегалница, додека пионерите доживеаа неочекуван пораз. Помладите пионери не помислуваат на ништо друго, освен победа дури и на пријателските натпревари. Екипата на Брегалница беше нова “жртва“ за избраниците на Сашо Јанев, кои одиграа нов одличен дуел. Конечниот резултат на овој ... Read More »

Младинците на Фк Вардар против Љубанци, пионерските екипи патуваат во Штип на контролни мечеви против Брегалница

vardarfans mladinci-14

Младинците на фудбалскиот клуб Вардар, предводени од тренерот Љупчо Марковски утре ќе одиграат пријателски натпревар против своите врсници од екипата на Љубанци. Мечот ќе се соигра на теренот во Н. Ново Лисиче со почеток од 10 часот. Ова се последни контролни натпревари и подготовки пред почетокот на пролетниот дел од сезоната, каде Вардарци атакуваат на освојување на двојната круна. Веќе ... Read More »

Матеј Николов: Подготвени сме за претстојната полусезона, каде очекувам да се задржиме на врвот

vardarfans matej nikolov

Помладите пионери на ФК Вардар продолжуваат со подоготвки пред стартот на пролетниот дел од сезоната. Оваа генерација започна со тренинзи на новиот спортски комплекс во населбата Хиподром, од каде продолжи на неколкудневни подготвки во Дојран. До овој период одиграа неколку контролни натпревари, на кои ги победуваа своите противници најавувајќи дека се наоѓаат во одлична форма пред најважните предизвици. -Подготовките за ... Read More »

(ВИДЕО) Пом. пионери на ФК Вардар го победија Левски “сред“ Софија

vardarfans pom.pioneri

Во текот на вчерашниот ден две генерации на фудбалскиот клуб Вардар одиграа пријателски натпревари во Софија. Противник ни беше екипата на Левски, со која остваривме една победа и нерешен резултат. Помладите пионери успеаа во еден интересен натпревар, да ги победат своите врсници од Левски. Конечниот резултат гласеше 1:2. По првото полувреме домаќинот имаше предност од 1:0. Сепак во вториот дел ... Read More »

Пом. пионери на Фк Вардар го победија Левски, кадетите одиграа без голови

vardarfans-18-660x3301-660x330

Денес две наши фудбалски генерации одиграа пријателски натпревари во Софија, против екипата на Левски. Помладите пионери ги победија своите врсници од Левски, додека кадетите одиграа без победник, со почетниот резултат 0:0. Нашите помлади пионери во еден интересен натпревар, беа подобра екипа од противникот забележувајќи триумф со  конечен  резултат од 2:1. Инаку треба да се напоменеме дека Левски по првото полувреме ... Read More »