Tuesday ,31 March 2020
Последни:
Home > ФК Вардар > У-16 (page 51)

У-16

Пом.пионери со “петарда“ ја нагостија ФК Победа

oi

 Денес на теренот на Академијата на Фудбалскиот клуб Вардар свој првенствен дуел одиграа помладите пионери на црвено-црните. Тие беа домаќини на своите врсници од екипата на ФК Победа Прилеп. Тренерот на оваа генерација Сашо Јанев се одлучи со следниве 11-сетмина да го стартува овој дуел. Рамадани , Ѓурковски, Димоски, Ристевски, Манасиевски, Бојковски, Петковски, Ристовски, Ариф, Астарџиев и Николов. Мечот го ... Read More »

Победа од Прилеп ќе биде противник на Вардаровите фудбалски генерации, во рамките на 4 коло од лигата

vardarfans-1

Во сабота продолжуваат натпреварите од четвртото коло во првенството на младинските фудбалски категории. Противник за сите Вардарови генерации ќе биде екипата на Победа од Прилеп. Помладите пионери ќе бидат домаќини на своите врсници од Победа. Во минататото коло оваа наша генерација ремизираше со екипата на Милано. Минатата сезона забележавме победа и нерешен резултат во дуелите со овој противник. На гостувањето ... Read More »

Вардаровите генерации продолжуваат со добри игри во новата сезона, три победи и нерешен резултат во дуелите со Милано

vardarfans-11

Иминатиов викенд се одигра треттото коло во првенството на младинските фудбалски категории. Вардаровите генерации со три победи и еден нерешен резултат во дуелите со Милано го одбележаа ова коло. Единствено кои не победија беа помладите пионери, кои одиграа без голови 0:0 на гостувањето во Куманово. Иако имавме неколку шанси, сеоак до крајот резултатот остана непроменет. По три одиграни кола оваа ... Read More »

Победа и нерешен резултат за пионерските екипи, на дуелите со Милано

vardarffans-8

Победа и нерешен резултат за пионерските екипи на ФК Вардар во денешното третто коло во првенството на младинските категории. Противник ни беше екипата на Милано, натпревари кои се одиграа во Куманово Помладите пионери освоија само бод на гостувањето кај оваа екипа. Натпреварот заврши со оној почетен резултат 0:0. Имавме неколку прилики да ја затресеме противничката мрежа, но за жал резултатот ... Read More »

Милано следен противник за Вардаровите екипи, во рамките на третото првенствено коло

vardarfans-kadeti-633x330

Викендов ќе се одигра третото коло во првенството на младинските фудбалски категории. Следен противник за Вардаровите генерации ќе биде екипата на Милано од Куманово. Пионерските екипи ќе гостуваат во недела во Куманово, додека кадетите и младинците своите мечеви ќе ги одиграат во сабота на теренот во населбата Јане Сандански. Во минатото коло, помладите пионери стигнаа до првата првенствена победа и ... Read More »

4/4 за Вардаровите генерации во дуелите со Битолски Пелистер

vardarfans-18

Изминатиов викенд сите четири Вардарови генерации кои се натпреваруваат во првенството забележаа победи во дуелите со екипите на Пелистер и со тоа ја продолжија добрата игра на стартот од сезоната. -Помладите пионери стигнаа до првите три бода, откако со резултатски пресврт ги победија своите врсници од Битола. Марио Илиевски го постигна одлучувачкиот гол за водство од 3:2, што на крај ... Read More »

Марио Илиевски: Можевме да одиграме многу подобро, но сепак најважни се трите бода

vardarfans ilievski mario

Викендов се одигра второто коло во првенството на младинските фудбалски категории. Вардаровите генерации за противник ја имаа екипата на Пелистер и сите на крајот излегоа како победници во дуелите со Битолчани. Помладите пионери ја забележаа првата победа во новата сезона, совладувајќи ги своите врсници од Пелистер со резултат 3:2. Гостинската екипа прва го отвори резултатот и поведе со 0:1. До ... Read More »

(Фотогалерија) Пом. пионери на Вардар го победија Пелистер

vardarfans-3

Помладите пионери на ФК Вардар стигнаа до првата првенствена победа, откако денес беа подобри во дербито со екипата на Пелистер. Црвено-црните се враќаа во мечот после негатива од 0:1 и поведоа со 2:1. Следеше израмнуање на резултатот, но Марио Илиевски во 72 минута од мечот обезбеди триумф, за конечен резултат од 3:2. Останатите два гола беа дело на Мартин Спировски ... Read More »

Пом. пионери го добија дербито со Пелистер и стигнаа до првата првенствена победа

vardarfans pobeda

Денес на теренот во населбата Јане Сандански се одигра натпревар од второто коло во конкуренција на помлади пионери, помеѓу екипите на Вардар и Пелистер. Дербито му припадна на Вардар, кој славеше со резултат 3:2. Стрелци на головите беа Петкоски, Спировски и Илиевски. Тренерот Сашо Јанев стартуваше во следниов состав: Рамадани, Ѓурковски, Мирчевски, Ристески, Манасиевски, Апостоловски, Петкоски, Ристовски, Спировски, Астарџиев, Димоски. ... Read More »

Пелистер ќе биде противник за Вардаровите екипи во второто првенствено коло

vardarfans-9

Во сабота ќе се одигра второто коло во првенството на младинските фудбалски категории. Истиов ден ќе играат сите Вардарови генерации и тоа во термините од 10 и 12 часот, против екипата на Пелистер. Пионерските екипи ќе бидат домаќини на теренот во населбата Јане Сандаснки, додека кадетите и младинците ќе гостуваат во Битола. -Помладите пионери ќе се обидат да стигнат до ... Read More »