Monday ,08 August 2022
Последни:
Home > ФК Вардар > У-16 > Повик за настап во репрезентацијата до 16 години, за седум играчи од ФК Вардар
Повик за настап во репрезентацијата до 16 години, за седум играчи од ФК Вардар

Повик за настап во репрезентацијата до 16 години, за седум играчи од ФК Вардар

Македонската фудбалска репрезентација до 16 години во претстојниов период ќе одигра два контролни мечеви со соодветната селекција на Романија. Мечевите ќе се одиграат во Скопје на 5 и 7.ноември.

За овие контролни дуели, селекторот на Македонија, Драган Канатларовски повика седум играчи од редовите на Вардар. Се работи за Стефан Тасев, Никола Павлески, Бесар Гуџуфи, Георг Стојановски, Игор Јаневски, Огнен Здравковски и Максим Милошевски.