Sunday ,31 May 2020
Последни:
Home > ФК Вардар > У-16 (page 60)

У-16

Младинците на Фк Вардар против Љубанци, пионерските екипи патуваат во Штип на контролни мечеви против Брегалница

vardarfans mladinci-14

Младинците на фудбалскиот клуб Вардар, предводени од тренерот Љупчо Марковски утре ќе одиграат пријателски натпревар против своите врсници од екипата на Љубанци. Мечот ќе се соигра на теренот во Н. Ново Лисиче со почеток од 10 часот. Ова се последни контролни натпревари и подготовки пред почетокот на пролетниот дел од сезоната, каде Вардарци атакуваат на освојување на двојната круна. Веќе ... Read More »

Матеј Николов: Подготвени сме за претстојната полусезона, каде очекувам да се задржиме на врвот

vardarfans matej nikolov

Помладите пионери на ФК Вардар продолжуваат со подоготвки пред стартот на пролетниот дел од сезоната. Оваа генерација започна со тренинзи на новиот спортски комплекс во населбата Хиподром, од каде продолжи на неколкудневни подготвки во Дојран. До овој период одиграа неколку контролни натпревари, на кои ги победуваа своите противници најавувајќи дека се наоѓаат во одлична форма пред најважните предизвици. -Подготовките за ... Read More »

(ВИДЕО) Пом. пионери на ФК Вардар го победија Левски “сред“ Софија

vardarfans pom.pioneri

Во текот на вчерашниот ден две генерации на фудбалскиот клуб Вардар одиграа пријателски натпревари во Софија. Противник ни беше екипата на Левски, со која остваривме една победа и нерешен резултат. Помладите пионери успеаа во еден интересен натпревар, да ги победат своите врсници од Левски. Конечниот резултат гласеше 1:2. По првото полувреме домаќинот имаше предност од 1:0. Сепак во вториот дел ... Read More »

Пом. пионери на Фк Вардар го победија Левски, кадетите одиграа без голови

vardarfans-18-660x3301-660x330

Денес две наши фудбалски генерации одиграа пријателски натпревари во Софија, против екипата на Левски. Помладите пионери ги победија своите врсници од Левски, додека кадетите одиграа без победник, со почетниот резултат 0:0. Нашите помлади пионери во еден интересен натпревар, беа подобра екипа од противникот забележувајќи триумф со  конечен  резултат од 2:1. Инаку треба да се напоменеме дека Левски по првото полувреме ... Read More »

Пом. пионери ја победија А. Пандев, контролни натпревари и за другите наши екипи во Дојран

vardarfans-22-660x330

Три Вардарови генерации изминативе денови се наоѓаат во Дојран, каде ги одработуваат своите подготовки пред почетокот на пролетниот дел од сезоната. Утрово свој натпревар одиграа помладите пионери на Фк Вардар предводени од тренерот Сашо Јанев. Тие за противник ги имаа своите врсници од екипата на Академија Пандев, кои ги победија со минимален резултат од 1:0. Дождливиот терен не дозволуваше да ... Read More »

Пом. пионери и пионерите на Фк Вардар убедливи против Беласица, на контролни натпревари

vardrafans-10-660x330

Помладите пионери и пионерите на фудбалскиот клуб Вардар се наоѓаат на неколкудневни подготовки во Дојран, пред стартот на пролетниот дел од натпреварувачката сезона. Тие денес одиграа контролни натпревари против екипата на Беласица, која беше една година повозрасна од нашите екипи. Двете наши генерации забележаа убедливи победи и покажаа дека се наоѓаат во одлична форма, пред најважните предизвици на пролет. Први ... Read More »

Утре пионерите, кадетите и пом.пионери на ФК Вардар ќе одиграат тест-мечеви со Беласица во Дојран

vardarfans-5

Три вардарови генерации кадетите и пионерите и помладите пионери кои предводени од Влатко Колев, Сашо Тодоровски и Сашо Јанев во периодот од 16-21 февруари своите подготовки ги одржуваат во  спортскиот центар Истатов во Дојран. Тие утре ќе одиграат три контролки со своите врсници од струмичка Беласица. Најмалите фудбалски надежи на црвено-црните, помладите пионери својот меч ќе го одиграат со почеток во ... Read More »

Петарда во мрежата на Македонија Ѓ.П, од помладите пионери на ФК Вардар

vardarfans-18-660x330

Помладите пионери го следаа примерот на повозрасните пионери и забележаа убедлива победа на контролен натпревар во Ѓорче, против екипата на Македонија Ѓ.П. Конечниот резултат на овој дуел гласеше 5:0, во корист на црвено-црните. Одличен натпревар и за нашите помлади пионери, кои одиграа константно добро во текот на сите 70 минути. Избраниците на Сашо Јанев ја најавија победата уште во првиот ... Read More »

(Фотогалерија) Меѓусебен дуел на пионерите и кадетите на ФК Вардар

vardarfans-10

На теренот со вештачка трева во склоп на тренинг центарот на Вардар во скопската населба Хиподром се одигра тест дуел помеѓу две вардарови генерации. Во истиот се сретнаа пионерите и кадетите на црвено-црните. Мечот заврши со реми 5-5, а на полувреме се замина со резулат 3-2 за помладите вардарови надежи. Дуелот се играше  70 минути, односно две полувремиња по 35 ... Read More »

Младинските фудбалски екипи на ФК Вардар одиграа меѓусебно на контролни натпревари.

vardrafans-10

Вчера на тренинг центарот на новиот спортски комплекс во населбата Хиподром беа одиграни два контролни натпревари, помеѓу младинските екипи на фудбалскиот клуб Вардар. Во првиот дуел се сретнаа Фк Вардар генерација 2001 (помлади пионери) и Фк Вардар генерација родени 2002 година, која воедно има и нов тренер во името на Пепи Ѓорѓиевски. На вториот натпревар силите ги одмерија пионерите и ... Read More »