Friday ,14 June 2024
Последни:
Home > ФК Вардар > У-16 (page 59)

У-16

Екипата на Шкупи е противник за младинските екипи на ФК Вардар, во рамките на 24.првенствено коло

53352521_2094663077247194_8355248675479355392_n

Претстојниов викенд 24.коло во првенството ќе го одиграат младинските екипи на ФК Вардар, кои за противник ја имаат на Шкупи. Пионерските екипи во недела на теренот на Академијата се домаќини, додека еден ден порано, кадетите и младинците ќе гостуваат на Шкупи. Мечевите се играат во термините од 10:00 и 12:00 часот. На четири кола до крајот на сезоната во најдобра ... Read More »

Преглед на 23.првенствено коло кај младинските фудбалски категории и дуелите со Работнички

13-1

Екипата на Работнички беше противник за вардаровите екипи, во рамките на 23.коло, дуели на кои остваривме една победа, еден нерешен резултат и два порази. Помладите пионери за прв пат во пролетниот дел загубија бодови, откако одиграа со нерешен резултат (1:1) на гостувањето кај Работнички. Противникот прв поведе, но црвено-црните израмнија во вториот дел со погодокот на Лео Андрески. Вардар и ... Read More »

Пионерите повторно поразени, пом.пионери на ФК Вардар освоија голем бод на гостувањето кај Работнички

21

Утрово на теренот на Алумина, пионерските екипи на ФК Вардар гостуваа кај екипата на Работнички во рамките на 23.првенствено коло. Помладите пионери освоија голем бод на гостувањето кај Работнички, играјќи со нерешен резултат 1:1. Домашниот тим прв успеа да го отвори резултатот и да поведе со 1:0  во 14 минута од мечот. Сепак Вардар во вториот дел израмни, а погодокот ... Read More »

Градско фудбалско дерби во 23. коло кај младинските категории

920

Полека се ближи крајот на сезоната во првенството на младинските фудбалски категори, а во петок и сабота на програмата е 23.коло, во кое за противник ја имаме екипата на Работнички. Пионерските екипи во сабота гостуваат на теренот на Алумина во термините од 09:00 и 11:00 часот, додека кадетите и младинците во петок се домаќини на градскиот ривал, на теренот во ... Read More »

Пом.пионери победија, пионерите неочекувано поразени од Ренова

91-660x330

Пионерските екипи на ФК Вардар го одиграа 22 коло во првенството. Денес на теренот на Академијата, нашите млади надежи за противник ја имаа екипата на Ренова, над која остваривме една победа и пораз. Помладите пионери стигнаа до нов голем триумф во борбата за титулата, откако и трет пат сезонава ја совладаа екипата на Ренова, овој пат со конечен резултат од ... Read More »

Во среда, пионерските екипи на ФК Вардар се домаќини на Ренова

46

На 1.мај (среда) своите натпревари од 22 коло во првенството на младинските категории ќе ги одиграат пионерските екипи на ФК Вардар. Противник за црвено-црните е екипата на Ренова, термините на одигрување на мечевите се од 10:00 и 12:00 часот. Помладите пионери на ФК Вардар ќе се обидат да стигнат до својот 11.последователен триумф во рамките на помладата пионерска лига. Избраниците ... Read More »

Вардаровите младински екипи имаа 4/4 во дуелите со Победа, две генерации се блиску до титулата

1

Четири победи за вардаровите екипи во рамките на 21 коло, во дуелите со екипата на Победа од Прилеп. Пионерските екипи со овие триумфи се чекор поблиску до освојување на титулата. Помладите пионери на Вардар го добија можеби еден од најважните натпревари оваа сезона, откако славеа на гостувањето кај екипата на Победа, која беше наш најголем конкурент за трофејот. Георг Стојановски ... Read More »

Големи победи за пионерските екипи на ФК Вардар во Прилеп, со кои се блиску до освојување на шампионската титула

411

Пионерските екипи на ФК Вардар остварија големи триумфи во дуелите со екипата на Победа, во рамките на 21.коло. Денес нашите млади надежи гостуваа во Прилеп и издвојуваа две големи победи. Вардар го доби дербито кај помладите пионери, совладувајќи го својот најголем конкурент за трофејот, екипата на Победа. Избраниците на Деспотовски ги совладаа прилепчани со резултат 1:2, со двата гола на ... Read More »

Победа од Прилеп е противник за вардаровите екипи во 21.првенствено коло

1011

Во петок и сабота своите натпревари од 21.коло ќе ги одиграат младинските екипи на ФК Вардар, кои за противник ја имаат Победа. Пионерските екипи во сабота гостуваат во Прилеп, додека кадетите и младинците во петок на теренот на Академијата се домаќини на Победа. Дербито на колото ќе одигра во помладата-пионерска супер лига, во кое се среќаваат екипите кои го држат ... Read More »

Пионерските екипи на ФК Вардар ја зголемија предноста пред конкурентите за трофејот, младинците со нова победа, кадетите во лоша серија

25

Три победи и еден пораз е епилогот од одиграното 20.коло на вардаровите екипи во дуелите со екипата на Брегалница. После ова коло, пионерските екипи не само што го задржаа врвот, туку и успеаа да се одвојат на врвот на табелата, зголемувајќи ги шансите за освојување на шампионската титула. Помладите пионери стигнаа и до својата деветта последователна победа откако на домашен ... Read More »