Tuesday ,21 May 2024
Последни:
Home > ФК Вардар > У-16 (page 61)

У-16

Преглед на 18. првенствено коло кај младинските категории

5

Две победи, еден нерешен резултат и еден пораз за вардаровите екипи, во дуелите со Њу Старс, во рамките на 18.првенствено коло. Помладите пионери стигнаа и до втората последователна победа, за само неколку дена во дуелите со Њу Старс, а прва во рамките на помладата-пионерска лига за оваа натпреварувачка сезона. Избраниците на Филип Деспотовски играат во одлична форма, можеби и во ... Read More »

Победа и реми на гостувањето кај Њу Старс за пионерските екипи на ФК Вардар

a122-660x330

Денес пионерските екипи на ФК Вардар на теренот во Ѓорче гостуваа кај екипата на Њу Старс, дуелите се играа во скопската населба Ѓорче Петров. На истите дојдовме до едно реми и една победа. Пионерите одиграа нерешено 2-2, Кралевски овој дуел го започна со следниот тим: Величковски, Петејчук, Асани, Гугуљанов, Радуловиќ-Величковиќ, Крстевски, Хасани, Омерагиќ, Игнатов, Салиу, Демири.  Добро го отворивме овој ... Read More »

Пом.пионери на ФК Вардар го растурија Њу Старс и речиси се пласираа во големото финале на купот

a12

Помладите пионери на ФК Вардар речиси се пласира во големото финале на купот, откако утрово на теренот на Академијата остварија убедлива победа на првиот полуфинален меч. Противник ни е тимот на Њу Старс кој го совладавме полесно од очекувањата и тоа убедливо со резултат 7:0 Тренерот Деспотовски стартуваше со следниве 11-сетмина: Стојковски (c), Трпезановски, Давков, Стојчевски, Ѓорѓоски, Сељанац, Тасевски, Давидовски, ... Read More »

Гуџуфи погодува и за Македонија, настап за 12 вардарови играчи за своите младински репрезентации во текот на вчерашниот ден

u15-1

Дури 12 играчи од редовите на Академијата на ФК Вардар, во текот на вчерашниот ден имаа настапи со своите младински репрезентации. Македонската селекција до 15 години која е предводена од Добринко Илиевски вчера на тренинг центарот „Петар Милошевски“ го одиграа првиот од двата контролни натпревари против селекцијата на Полска. Македонија славеше на првиот меч со резултат 2:1, а стрелец на ... Read More »

Пионерските екипи одат на „поправен“ против Њу Старс, кадетите и младинците се фаворити за освојување на бодовите

81

Претстојниов викенд на програмата е 18.коло во првенството на младинските фудбалски категории. Пионерските екипи во недела на теренот во Ѓорче гостуваат кај екипата на Њу Старс, додека кадетите и младинците во сабота се домаќини на теренот во населбата Јане Сандански. Пионерските екипи одат на „поправен“ во дуелите со екипата на Њу Старс и ќе се обидат да стигнат до првиот ... Read More »

Во четврток својот прв полуфинален меч во Купот ќе го одиграат пом.пионери на ФК Вардар

882

Во четврток со почеток од 10:00 часот, својот прв натпревар во рамките на полуфиналето од купот на Македонија ќе го одиграат помладите пионери на ФК Вардар. Избраниците на Деспотовски се домаќини на теренот на Академијата, на тимот на Њу Старс. Вардар и Њу Старс само еднаш се сретнаа сезонава и тоа на истиот терен каде во четврток ќе се одигра ... Read More »

Давков, Ѓорѓоски и Стојановски стартери за Македонија во триумфот против Грузија

56173350_2181367451909645_839993490250137600_n

Македонската фудбалска репрезентација до 17 години ја забележа и втората победа, на развојниот турнир во Скопје. На терените на ФФМ, избраниците на Горан Станковски го остварија и вториот триумф, овој пат совладана беше репрезентацијата на Грузија, со резултат 2:0. Стрелец на двата гола беше Бехар Фета. Во стартниот состав на Македонија се најдоа и тројца играчи од редовите на Вардар. ... Read More »

Македонската репрезентација до 17 години ја победи С.Арабија, настап забележаа сите четворица играчи од Вардар

20190322174725

Македонската фудбалска репрезентација до 17 години со победа го стартуваше развојниот турнир во Скопје. Избраниците на Горан Станковски триумфираа на првиот дуел против селекцијата на Саудиска Арабија, која ја совладаа со резултат 2:0, со голови во второто полувреме. Дел од оваа селекција на Македонија се и четворица играчи од редовите на Вардар и сите добија шанса за настап во вчерашниот ... Read More »

Одложено е 18.првенствено коло кај младинските фудбалски категории

a1

Претстојното 18.коло во првенството на младинските фудбалски категории кое требаше да се одигра овој викенд ќе биде одложено. Причина е настапот на македонската фудбалска репрезентација до 17 години, на развојниот турнир во Скопје, кој ќе се одигра на тренинг центарот „Петар Милошевски“ во периодот од 22-26.март. Противник на вардаровите генерации во 18.коло е екипата на Њу Старс, а дополнително ќе ... Read More »

Ново успешно коло за младинските екипи на ФК Вардар, во дуелите со прилепска Победа

159

Три победи и еден нерешен резултат е епилогот од одиграното 17. коло во првенството на младинските категории, за генерациите на фудбалскиот клуб Вардар. Противник  ни беше екипата на Победа, која ја добивме во три дуели, додека единствено само кадетите одиграа со нерешен резултат. Дербито помеѓу овие две екипи беше кај помладите пионери, во кое вардарци славеа убедлив триумф на домашен ... Read More »