Tuesday ,21 May 2024
Последни:
Home > ФК Вардар > У-16 (page 62)

У-16

(Фотогалерија) Голем триумф за пом.пионери на Вардар во дуелот со Победа

10

Помладите пионери на ФК Вардар убедливо го добија дербито во рамките на 17.првенствено коло. На домашен терен вардарци високо ја совладаа екипата на Победа (5:0), која е наш најголем конкурент за титулата. Хет-трик постигна Стојановски, додека по еден гол беа дело на Стојчевски и Мирков. Погледнете ја фотогалеријата од дербито во помладата пионерска супер лига. Read More »

Давков, Ѓорѓоски, Стојановски и Хасани, дел од репрезентацијата до 17 години за развојниот турнир во Скопје

510

Македонската фудбалска репрезентација до 17 години во периодот од 19-26. март ќе биде дел од развојниот турнир во Скопје кој ќе се одигра на тренинг центарот Петар Милошевски. Поради тоа селекторот на оваа репрезентација, Горан Станковски повика и четворица играчи од редовите на Вардар. Се работи за Филип Ѓорѓоски, Грегори Давков и Георг Стојановски кои се дел од помладите пионери, ... Read More »

Георг Стојановски: Пресудно за освојување на трите бода беше што напаѓавме од првата минута и рано обезбедивме високо водство

17

Помладите пионери на ФК Вардар стигнаа до третата последователна победа во пролетниот дел од сезоната, откако на домашен терен го добија дербито против екипата на Победа од Прилеп. До пред одигрување на ова 17.коло двете екипи имаа еднаков број на освоени бодови, па нормално дека мечот го носеше епитетот дерби во помладата пионерска супер лига. Сепак резултатот не го покажува ... Read More »

Ништо од дербито, пом.пионери на ФК Вардар со пет гола ја „преслушаа“ Победа

vardarfans-naslovna

Денес на теренот на Академијата се одигра дербито во помладата пионерска-супер лига помеѓу екипите на Вардар и Победа. Ова беше дуел на првите две пласирани екипи на табелата, но Вардар полесно од очекувањата славеше на овој дуел со резултат 5:0. Тренерот Деспотовски стартуваше со следниве 11-сетмина: Стојковски (c), Ѓорѓоски, Давков, Сељанац, Јовановски, Давидовски, Тасески, Стојчевски, Живков, Мирков, Стојановски Првиот опасен ... Read More »

Прилепска Победа е противникот за вардаровите екипи во рамките на 17.првенствено коло

629

Пионерските екипи на ФК Вардар во недела се домаќини на екипата на Победа, додека кадетите и младинците гостуваат во Прилеп, во рамките на 17.првенствено коло. Помладите пионери во недела со почеток од 11::00 часот на теренот на Академијата во дербито ја пречекуваат екипата на Победа. Ова е натпревар на првопласираните две екипи на табелата, кои во пресрет на ова коло ... Read More »

Пионерските екипи го задржаа врвот, кадетите и младинците врзаа по две победи

210

Нови четири победи за младинските екипи на ФК Вардар, кои имаа успешно и второ пролетно коло. Нашите генерации беа подобри во дуелите со екипата на Брегалница. Помладите пионери дојдоа до големи три бода на гостувањето во Штип и ја задржаа првата позиција на табелата. Живков и Давидовски беа играчите кои донесоа триумф на ова незгодно гостување кај Брегалница. Избраниците на ... Read More »

Со големи три бодови пионерските екипи на ФК Вардар се враќаат од гостувањето во Штип

133

Пионерските екипи на ФК Вардар со победи се враќаат од гостувањето во Штип, против екипата на Брегалница, во рамките на 16.првенствено коло. Помладите пионери успеаа да слават во дуелот со Брегалница, со резултат 1:2. Вардар успеа да го отвори резултатот уште во 13.минута кога противничката мрежа за наше водство од 0:1 ја погоди Славче Живков. Сепак до крајот на првиот ... Read More »

Пионерските екипи гостуваат во Штип, додека кадетите и младинците се домаќини на Брегалница, во рамките на 16. коло

391-660x330

Претстојниов викенд ќе биде одиграно 16 коло во првенството на младинските фудбалски категории. Противник за вардаровите генерации ќе биде екипата на Брегалница. Пионерските екипи во сабота, во термините од 10 и 12 часот гостуваат во Штип, додека во недела на теренот во населбата Јане Сандански, во истите термини, кадетите и младинците се домаќини на Брегалница. Помладите пионери ќе се обидат ... Read More »

Победничко прво пролетно коло за младите вардарови екипи, максимален ефект во дуелите со Шкупи

15

Изминатиов викенд се одигра првото пролетно коло во првенството на младински фудбалски категории, во кое вардарци имаа четири победи на исто толку мечеви. Противник ни беше екипата на Шкупи, кадетите и младинците славеа на гостувањето, додека пионерските екипи беа поуспешни на теренот на Академијата. Најтензичниот натпревар помеѓу овие две екипи, се одигра кај помладите пионери, на кој црвено-црните и покрај ... Read More »

Филип Ѓорѓиевски: Овие три бода беа многу значајни за нас, со кои останавме на првото место на табелата

14

Помладите пионери на ФК Вардар има успешен старт на пролетнот дел од сезоната, откако славеа на домашен терен во дуелот со екипата на Шкупи. Гостите од Чаир одиграа груб натпревар, добија и црвен картон, а сигурно дека заслужија уште најмалку два. Вардар ги искористи своите шанси и со головите на Стојановски и Лозановски успеавме да ги освоиме бодовите. Одбраната функционираше ... Read More »