Saturday ,17 August 2019
Последни:
Home > ФК Вардар > У-16 (page 64)

У-16

Фк Вардар У 16 поразени на стартот на новата сезона.

10846529_779574978756017_991591321_n

Момците на Туш Зефиќ со пораз ја почнаа новата фудбалска сезона,откако во првото коло на домашен терен беа поразени од екипата на Пелистер. Можеби еден од главните фактори за поразот беше добиениот црвен картон во 5 мин. , со што го играaa скоро цел натпревар со играч помалку.Секако и нерегистрирањето сеуште на пола од играчите ,беше една од причините за ... Read More »

Младинците на Вардар го завршија учеството на” Турнирот на пријателство 2014” во БИХ

10841717_779565038757011_1522882001_n

Младите надежи на Вардар генерација 2000 предводени од Сашо Јанев имаа одлични настапи на “Турнирот на пријателство 2014“ кој од 16-21 јуни се играше во БИХ.Иако беше малку потребно да бидат првопласирани во својата група и да влезат во 1/2 ,сепак не издржаа до крај со големиот противник Црвена Звезда со кој ремизираа 1:1.Вардар беше во група Ц заедно со ... Read More »