Tuesday ,07 April 2020
Последни:
Home > ФК Вардар > У-16 (page 64)

У-16

(ВИДЕО) Головите на Вардаровите категории, во рамките на 7 коло

vardarfans mladinci

Три победи и еден пораз беше епилогот, после одигрување на седмото првенствено коло кај младинските категории. Противник ни беше екипата на Академија Пандев, од Струмица. -Со еден гол во мрежата на противникот, помладите пионери ја остварија шестата победа во лигата. Давид Астарџиев донесе три бода за својот тим. Оваа генерација се наоѓа на првото место на табелата со 19 освоени ... Read More »

Три победи и еден пораз за категориите на Вардар, во дуелите против А. Пандев

vardarfans marko

Три победи и еден пораз е билансот на Вардаровите генерации, после завршување на 7 коло, во дуелите против Академија Пандев. Единствени кои забележаа пораз се кадетите. Останатите генерации беа сигурни и освоија три бода. -Помладите пионери продолжуваат со одлични резултати во новата сезона. На свој терен ја победија А. Пандев со минимални 1:0. Стрелец на единствениот погодок беше Давид Астарџиев. ... Read More »

Филип Манасиевски: Најважно е што освоивме три бода, со кои се наоѓаме на првото место на табелата.

vardarfans izjava manasievski

Пионерите на Фк Вардар ја остварија шестата последователна победа во првенството. Академија Пандев беше новиот противник на црвено-црните, кој со наведнати глави си замина после завршување на мечот. Иако минимално, сепак победивме со резултат 1:0. Стрелец на единствениот погодок беше Давид Астарџиев. Еден од подобрите поединци на овој меч, Манасиевски со изјава за нашиот сајт. -Многу сум задоволен од нашата ... Read More »

Астарџиев ја реши А. Пандев, помладите пионери со нова првенствена победа

vardarfans pioneri

Помладите пионери на Фк Вардар (У16) ја впишаа шестата победа во првенството. Нови три бода за оваа екипа, донесе Давид Астарџиев кој со еден погодок го реши натпреварот. Потешко од очекувањата, оваа генерација сепак успеаа на крајот да ги совлада своите врсници од Академија Пандев. Мечот се играше на теренот на локомотива и заврши со минимални 1:0. Иако нашите момци ... Read More »

Акад. Пандев е противник за Вардаровите генерации, во 7 првенствено коло

vardarfans 16 kolo

Викендов ќе се одиграат натпреварите од 7 коло во рамките на првенството, кај младинските категории. Противник на црвено-црните, ќе биде екипата на Академија Пандев од Струмица. Сите наши генерации ќе се обидат да ја продолжат победничката серија, од претходното коло кога бевме поуспешни од Шкупи. -Помладите пионери на домашниот терен на локомотива ги пречекуваат своите врсници од А. Пандев. Нашите ... Read More »

(ВИДЕО) од победите на помладите пионери и пионери на Фк Вардар, во дуелите против Шкупи

vardarfans pomladi pioneri

Помладите пионери и пионерите на Фк Вардар во рамките на шестото првенствено коло, забележаа многу важни победи на гостувањата во Чаир против  екипата на Шкупи. Само еден гол во противничките мрежи беа доволни, црвено-црните да се вратат со три бода од ова жешко гостување. -Помладите пионери го скршија отпорот на противникот во второто полувреме, кога при еден слободен удар од некаде ... Read More »

Помладите пионери на Фк Вардар се вистински “хит“ во новата сезона

vardarfans-jjj-660x330-605x330-605x330

Најмладата Вардарова генерација која се натпреварува во националното првенство и купот, помладите пионери се вистинско откритие во новата натпреварувачка сезона. Ова е нивна премиерна сезона во домашните напреварувања, која на успешен начин ја започнаа. Овие млади момчиња се најдобрата категорија на Вардар, која се натпреварува во лигата. По првите шест одиграни кола, избраниците на Сашо Јанев сеуште не знаат за ... Read More »

4/4 за Вардарци во дуелите против екипата на Шкупи

vardarfans 5

Викендов се одиграа натпреварите во рамките на 6 коло на првенството кај младинските категории. Сите генерации на Вардар излегоа како поуспешни во дуелите, против своите врсници од тимот на Шкупи. Помладите пионери се вистински хит во својата прва првенствена сезона. Во еден тежок и пред се некоректен натпревар од страна на домаќинот, успеаа сепак на крај да ги освојат трите ... Read More »

Молк во Чаир ! Помладите пионери со цел “плен“ заминаа од гостувањето во Чаир

vardrafans pomladi pioneri

Утрово на теренот во Чаир се одигра натпревар од 6 коло во првенството, помеѓу помладите пионери на Шкупи и Вардар. По се што се случуваше на овој меч, на крајот како победници излегоа Вардарци, кои ги освоија трите бода на жешкиот терен. Конечниот резултат гласеше 0:1. Единствениот стрелец на погодокот беше Ибрахим Ариф. Избраниците на Сашо Јанев јуначки го одиграа ... Read More »

Шкупи е следниот предизвик во првенството за Вардаровите категории

vardarfans 19

После настапот на црвено-црните во Купот на Македонија, повторно се враќаме на првенствените дуели. Сите натпревари во рамките на шестото првенствено коло, генерациите на Вардар ќе ги одиграат во сабота. Противник во ова коло е незгодната екипа на Шкупи. -Помладите пионери влегуваат во овој дуел, со серија од пет победи на последните шест натпревари. Оваа најмлада генерација која се натпреварува ... Read More »