Thursday ,27 February 2020
Последни:
Home > ФК Вардар > У-16 (page 65)

У-16

Победа од Прилеп, е противник на Вардаровите генерации во 2 коло

vardarfans 2 kolo mladi

Викендов ќе се одигра второто првенствено коло кај младинските категории. Противник на сите наши генерации е новиот учесник од оваа сезона, победа од Прилеп. Во првото коло забележавме две победи и два нерешени резултати. Првите три бода ги освоија пионерите и кадетите, а помладите пионери и младинции ремизираа. Сите натпревари кои ќе ги одиграат младите Вардарови генерации викендов: ФК Вардар ... Read More »

Извлечени двојките за 1/16 финалните натпревари во купот на младинските категории

vardarfans kup mladi

Во седиштето наФудбалската федерација на Македонија беа извлечени двојките за 1/16 натпревари во купот на младинските категории. Помладите пионери, пионери и кадетите на ФК Вардар обезбедија директен пласман во следната 1/8 рунда. Привилигирани се оние екипи кои минатата сезона стигнале до 1/4 на ова натпреварување. Само да потсетиме дека минатата сезона помладите пинери( сега пионери) го освоија купот на Македонија. ... Read More »

Две победи и два нерешени резултати за младинските категории на Фк Вардар, во дербито со Работнички

vardarfans liga

Викендов стартуваше новата сезона во првенството на младинските фудбалски категории. Во првото коло противник на сите наши генерации, беше екипата на Работнички. Во дуелите со градскиот ривал беа остварени две победи и два нерешени резултати. -Помладите пионери во премиерниот настап кој беше и нивни прв официјален натпревар во домашната лига, одиграа нерешено со своите врсници од Работнички. Конечниот резултат беше ... Read More »

Кристијан Чурлинов: Имавме добра игра, но ни недостасуваше малку среќа

VARDARFANS FFF

 Започна сезоната 2015/2016 во првенството на младите фудбалски категории. Екипата на Вардар за противник во сите генерации, го имаа тимот на Работнички. Помладите пионери како дебитанти во лигата, ремизираа во градското дерби 1:1. Стрелец за црвено-црните беше капитенот Кристијан Чурлинов. Како и секое градско дерби, така и ова беше жестоко, но пред се многу фер и коректно. Имавме добра игра ... Read More »

Во премиерниот настап во првенството, помладите пионери ремизираа со Работнички

vardarfans-jjj-660x330

Во премиерниот настап во домашното првенство, помладите пионери на Фк Вардар ремизираа во градското дерби со екипата на Работнички. Конечниот резултат беше 1:1. За нашиот тим погоди капитенот Кристијан Чурлинов, на спротивната страна стрелец беше Давид Тошевски. Натпреварот се играше на теренот на Локомотива, по 35 минути во едно полувреме. Вардарци беа поквалитетен противник и имаа повеќе прилики за постигнување ... Read More »

Започнува првенството кај младинските фудбалски категории, уште на стартот ќе се игра градското дерби

vardarfans start na sezona

Денес започнува новата сезона во првенството на младинските фудбалски категории. Ждрепката сакаше уште во првото коло да се одигра градското дерби, помеѓу екипите на Вардар и Работнички. Помладите пионери на Фк Вардар, предводени од тренерот Сашо Јанев се дебитанти во домашното првенство. Пионерите ќе ги води Сашо Тодоровски, кадетите Влатко Колев и младинците Љупчо Марковски-Калц. Ви го презентираме распоредот на ... Read More »

“Летен фудбалски камп “ во Дојран во организација на ФК Вардар

vardarfans pioneri

Фудбалскиот клуб Вардар во спортскиот комплекс „Истатов“ во Дојран ќе  организира летен фудбалски камп на кој учество ќе земат сите регионални единици на нашиот тим истиот ќе се одржи во временски период од 30/07 – 26 /08 . Ова ќе биде прв фудбалски камп од ваков калибар, и традицијата на организирање на фудбалски кампови од страна на ФК Вардар ќе продолжи и ... Read More »

Младите генерации на Фк Вардар, денес го имаа својот прв тренинг

10940490_934007999943699_6387568889343081141_n

Денес официјално беше означен почетокот на подготовките за новата натпреварувачка сезона, за младите фудбалски категории на Вардар. Кадетите и младинците имаа полесен тренинг, кој се состоеше пред се во физичка подготовка со трчање околу кеј. Помладите пионери и пионери својот прв тренинг ќе го имаат во среда. Има некои мали промени во сите категории кои ќе се натпреваруваат во новата ... Read More »

Марко Ѓоргиевски-новата фудбалска ѕвезда (ВИДЕО)

Vardarfans marko

Напаѓачот на помладите пионери Марко Ѓоргиевски ја заврши сезоната како најдобар стрелец во сите младински категории кои се натпреваруваа во домашни рамки. Зад неговото име на крај беа впишани вкупно 37 погодоци и се смета за вистинско откритие изминатава сезона. Марко настапува и за Македонската репрезентација до 15 години. Тој влезе и во нашиот избор на личности кои ја одбележаа ... Read More »

Конечна листа на најдобри стрелци, кај помладите пионери на Фк Вардар.

sken

Помладите пионери ја завршија сезоната како второпласирани, со само еден бод помалку пред првопласираната екипа на Шкупи. Избраниците на Сашо Тодоровски го освоија купот на Македонија, победувајќи ја во големото финале, екипата на Шкендија. Беа доста ефикасни оваа сезона, каде успеаа да постигнат 74 голови. Вака изгледа листата на најдобри стрелци во оваа генерација. 1. Марко Ѓоргиевски 39 2.Јакуп Бериша ... Read More »