Tuesday ,31 March 2020
Последни:
Home > ФК Вардар > У-16 (page 63)

У-16

Младинските категории на Фк Вардар играат 1/4 во националниот куп

vardarfans u 19

Во среда и четврток младинските категории на фудбалскиот клуб Вардар ќе ги одиграат првите натпревари, во рамките на 1/4 од купот на Македонија. -Помладите пионери за противник ќе ја имаат незгодната екипа на Шкендија. Овие две екипи веќе еднаш се сретнаа во првенството, кога нашите надежи му нанесоа тежок пораз на тимот од Тетово. Тогаш во 5 коло од лигата, ... Read More »

Викендов нема фудбал, во првенството на младинските категории

varadarfans 55

Викендов следи пауза во првенството на младинските фудбалски категории. Требаше да се одигра 9 коло, но истото е закажано за следната недела. Сепак пријателски натпревари ќе одиграат помладите пионери и пионери. Утре ќе отпатуваат во Штип, каде ќе ја одржуваат формата со одигрување на пријателски натпревари со своите врсници од Брегалница. Кадетите и младинците ќе одржуваат само тренинзи. Денеска ќе ... Read More »

Две победи и два нерешени резултати за Вардаровите категории, во дуелите против Македонија Ѓ.П

vardarfans pomladi pioneri

Две победи и два нерешени резултати е епилогот, после комплетирање на осмото коло во првенството на младинските фудбалски категории. Противник ни беше незгодната и пред се квалитетна екипа на Македонија Ѓ.П. -Помладите пионери забележаа уште една важна победа, во бробата за врвот во лигата. Ниту гостинскиот терен во Ѓорче не им пречеше да освојат нови три бодови. Повторно на убедлив ... Read More »

Дожд од голови во Ѓорче, помладите пионери со 0:8 ја победија Македонија Ѓ.П.

vardarfans pomladi pioneri

Помладите пионери продолжуваат со имресивните резултати во новата сезона. Во рамките на 8 првенствено коло, противник на црвено црните беше екипата на Македонија Ѓ.П. Дуелот се играше на теренот во Ѓорче и заврши со неверојатен резултат од 0:8. Ибрахим Ариф постигна 4 голови, Виктор Петковски даде хет-трик и еден гол за Давид Ристовски. Помладите пионери ја остварија вкупно седмата победа ... Read More »

Кристијан Чурлинов: Сите сме спремни за новиот предизвик и со нетрпение го очекуваме натпреварот, против Македонија Ѓ.П,

VARDARFANS-FFF-576x330

Во сабота ќе се одигра 8 коло од првенството на младинските фудбалски категории. После пауза од една недела, продолжуваат возбудувањата во младинските категории. Противник на сите Вардарови генерации е тимот на Македонија Ѓ.П. Свој дуел ќе одиграат помладите пионери на двете екипи. Со почеток од 9 часот на теренот во Ѓорче, силите ќе ги одмерат двете најмлади екипи, кои се ... Read More »

Продолжуваат првенствените натпревари за Вардаровите генерации, следен противник е Македонија Ѓ.П

vardarfans pomladi

Овој викенд продолжуваат мечевите во првенството на младинските фудбалски категории. Противник на Вардар во рамките на 8 коло е екипата на Македонија Ѓ.П. Помладите пионери и младинците како лидери на табелата го дочекуваат овој дуел, додека пионерите и кадетите се наоѓаат на второто место на табелата во својата конкуренција. Распоредот на одигрување на натпреварите на Вардаровите генерации. Сите дуели ќе ... Read More »

Викендов нема првенствени натпревари во младинските фудбалски категории

vardarfans 17

Малку одмор и за Вардаровите фудбалски категории кои се натпреваруваат во првенството. Поради настапот на Македонската репрезентација до 19 години на квалификацискиот турнир во Скопје, викендов ќе нема лигашки мечеви кај младинските генерации. Овој турнир е во рамките за пласман во елитната фаза, од квалификациите за европското првенство. Нашата репрезентација го одигра првиот натпревар, на кој беа поразени од селекцијата ... Read More »

(ВИДЕО) Головите на Вардаровите категории, во рамките на 7 коло

vardarfans mladinci

Три победи и еден пораз беше епилогот, после одигрување на седмото првенствено коло кај младинските категории. Противник ни беше екипата на Академија Пандев, од Струмица. -Со еден гол во мрежата на противникот, помладите пионери ја остварија шестата победа во лигата. Давид Астарџиев донесе три бода за својот тим. Оваа генерација се наоѓа на првото место на табелата со 19 освоени ... Read More »

Три победи и еден пораз за категориите на Вардар, во дуелите против А. Пандев

vardarfans marko

Три победи и еден пораз е билансот на Вардаровите генерации, после завршување на 7 коло, во дуелите против Академија Пандев. Единствени кои забележаа пораз се кадетите. Останатите генерации беа сигурни и освоија три бода. -Помладите пионери продолжуваат со одлични резултати во новата сезона. На свој терен ја победија А. Пандев со минимални 1:0. Стрелец на единствениот погодок беше Давид Астарџиев. ... Read More »

Филип Манасиевски: Најважно е што освоивме три бода, со кои се наоѓаме на првото место на табелата.

vardarfans izjava manasievski

Пионерите на Фк Вардар ја остварија шестата последователна победа во првенството. Академија Пандев беше новиот противник на црвено-црните, кој со наведнати глави си замина после завршување на мечот. Иако минимално, сепак победивме со резултат 1:0. Стрелец на единствениот погодок беше Давид Астарџиев. Еден од подобрите поединци на овој меч, Манасиевски со изјава за нашиот сајт. -Многу сум задоволен од нашата ... Read More »