Saturday ,27 February 2021
Последни:
Home > ФК Вардар > У-16 > (Фотогалерија) Голем триумф за пом.пионери на Вардар во дуелот со Победа
(Фотогалерија) Голем триумф за пом.пионери на Вардар во дуелот со Победа

(Фотогалерија) Голем триумф за пом.пионери на Вардар во дуелот со Победа

Помладите пионери на ФК Вардар убедливо го добија дербито во рамките на 17.првенствено коло. На домашен терен вардарци високо ја совладаа екипата на Победа (5:0), која е наш најголем конкурент за титулата. Хет-трик постигна Стојановски, додека по еден гол беа дело на Стојчевски и Мирков.

Погледнете ја фотогалеријата од дербито во помладата пионерска супер лига.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21