Tuesday ,31 March 2020
Последни:
Home > ФК Вардар > У-16 (page 58)

У-16

(ВИДЕО) ! Головите од првото пролетно коло во првенството на младинските фудбалски категории !

mladinci -21

Изминатиов викенд се одигра првото пролетно коло во првенството на младинските фудбалски категории. Противник на сите наши генерации беше екипата на Работнички. Беа остварен две победи, еден нерешен резултат и еден пораз. Помладите пионери на Фк Вардар останаа на првото место на табелата, откако на дербито со Работнички одиграа со нерешен резултат 1:1. По првиот дел противникот имаше водство од ... Read More »

Пом. пионери остануваат први, пионерите пропуштија шанса да бидат лидери, кадетите и младинците во борба за првата позиција

kadeti-22

Во саботата се одигра првото пролетно коло во првенството на младинските фудбалски категории. Вардаровите генерации забележаа две победи, еден нерешен резултат и еден пораз. Противник на сите наши екипи беше Работнички. -Помладите пионери го задржаа врвот и по првото пролетно коло, откако одиграа без победник во дербито со екипата на Работнички. Можеби најдинамичен натпревар од сите возрасни дуели на овие ... Read More »

Андов, Астарџиев и Петковски се тројцата Вардарци во составот на Македонската фудбалска репрезентација до 15 години

vardarfans mkd-15

Македонската фудбалска репрезентација до 15 години во вторник и четврток ќе одигра два контролни натпревари со репрезентацијата на Турција. Двата дуели ќе започнат во 15 часот на теренот на фудбалската федерација на Македонија. За овие контролни мечеви, селекторот Дашмир Беари повика тројца играчи од редовите на Вардар, кои настапуваат за помладите пионери кои се лидери во својата категорија. Голманот Матеј ... Read More »

Марио Асенов: Среќен сум што придонесов да освоиме бод од ова гостување

vardarfans asenov

Дербито во генерација на помлади пионери, помеѓу фудбалските екипи на Вардар и Работнички заврши со поделба на бодовите. Мечот се одигра на теренот на Алумина, на кој Вардар беше гостин. Конечниот резултат на овој дуел беше 1:1. Двата гола беа постигнати со удари од белата точка. Најпрво противникот поведе и имаше предност во првиот дел. Во второто полувреме, неколкуте измени ... Read More »

Дербито на помладите пионери без победник, Вардар останува на врвот

vardrafans-17

Вардар и Работнички ги поделија бодовите денеска, нашиот тим одигра 1:1 против Работнички во еден црврст натпревар. Стрелец на голот за Вардарци беше Марио Асенов од пенал. Првите 11-мина на Вардар за овој натпревар беа: Матеј Андов, Апостоловски Андреј, Мирчевски Виктор, Ристевски Михаил, Манасиевски Филип, Бојковски Дамјан, Петковски Виктор, Илиевски Марио, Ариф Ибраим, Астарџиев Давид и Николов Матеј. Натпреварот започна со ... Read More »

Работнички прв пролетен предизвик во првенството за Вардаровите генерации

mladinci-21-660x330

Викендов кој следи започнуваат возбудувањата во првенството на младинските фудбалски категории. Противник во првото пролетно коло за Вардаровите генерации ќе биде екипата на Работнички. Пионерските екипи во недела ќе гостуваат на теренот на Алумина, додека кадетите и младинците како домаќини на теренот во Марино ќе ги пречекаат своите врсници од Работнички. -Помладите пионери ќе го стартуваат пролетниот дел од првото ... Read More »

Кристијан Чурлинов: На овој дерби дуел, ќе влеземе мотивирано и ќе гледаме да победиме

vardarfans curlinov

Викендов кој следи започнуваат возбудувањата во првенството на младинските фудбалски категории. Противник на сите Вардарови екипи во првото пролетно коло ќе биде екипата на Работнички. Пионерските екипи ќе гостуваат, додека кадетите и младинците се домаќини во дуелот со своите врсници. Сите натпревари ќе имаат големо значење за нашите младински категории, а посебно интересен ќе биде оној на Алумина, помеѓу помладите ... Read More »

Тројца Вардарци повикани од селекторот Добринко Илиевски

vardarfans ziberi i ramik del od mkd do 16 godini

Македонската фудбалска репрезентација до (16) години предводена од селекторот Добринко Илиевски утре на комплексот Петар Милошевски ќе одигра пријателски натпревар против репрезентацијата на Црна Гора. Утрешниот натпревар започнува во 14 часот и 30 минути, од редовите на нашиот тим ќе имаме тројца играчи кои ќе настапат на овој дуел, а тоа се: Малик Зибери – (голман), Филип Антовски – (одбрана) и Јакуб Бериша – ... Read More »

Пионерските екипи на Фк Вардар ја победија Шкендија во Тетово

vardrafans-17-660x330

Помладите пионери и пионери со победи се враќаат од гостувањето во Тетово. Нашите фудбалски генерации на контролни натпревари ги победија своите врсници од екипата на Шкендија. Помладите пионери забележаа победа со резултат 0:2, откако на полувреме резултатот беше оној почетниот 0:0. Во второто полувреме нашите млади надежи беа многу подобар противник, надигрувајќи ја целосна екипата на Шкендија. Стрелци на головите ... Read More »

Пионерските екипи во Тетово, кадетите и младинците на “мегдан“ со екипата на Македонија Ѓ.П

vardarfans-25

Младинските екипи на фудбалскиот клуб Вардар во текот на утрешниот ден ќе одиграат пријателски натпревари. Пом. пионери и пионери гостуваат во Тетово на екипата на Шкендија, додека кадетите и младинците ќе “спарингуваат“ со екипата на Македонија Ѓ.П на теренот во Ѓорче. Ова ќе биде последна проверка на формата за сите Вардарови генерации кои се натпреваруваат во домашната лига и куп. ... Read More »