Thursday ,22 August 2019
Последни:
Home > ФК Вардар > У-16 > Ѓорѓоски, Хасани и Стојановски добија повик за настап во репрезентацијата до 17 години, за пријателскиот турнир во Србија
Ѓорѓоски, Хасани и Стојановски добија повик за настап во репрезентацијата до 17 години, за пријателскиот турнир во Србија

Ѓорѓоски, Хасани и Стојановски добија повик за настап во репрезентацијата до 17 години, за пријателскиот турнир во Србија

Македонската фудбалска репрезентација до 17 години во периодот од 19-23. мај ќе учествува на меѓународен пријателски турнир „Миљан Миљаниќ“ во Стара Пазова-Србија.

По тој повод, селекторот на оваа репрезентација, Горан Станковски повика тројца играчи од редовите на Вардар. Се работи за Филип Ѓорѓоски, Абдула Хасани и Георг Стојановски.

Повикот е закажан за во недела, во 9:30 часот пред фудбалската федерација на Македонија.