Sunday ,26 May 2024
Последни:
Home > ФК Вардар > У-16 > (Фотогалерија) Нов убедлив триумф за пом.пионери на ФК Вардар кои се одвоија на врвот во лигата
(Фотогалерија) Нов убедлив триумф за пом.пионери на ФК Вардар кои се одвоија на врвот во лигата

(Фотогалерија) Нов убедлив триумф за пом.пионери на ФК Вардар кои се одвоија на врвот во лигата

Помладите пионери на ФК Вардар стигнаа до својата 15.победа откако на теренот на Академијата убедливо ја совладаа екипата на Брегалница, со резултат 9:0. После ова коло, црвено-црните ја зголемија бодовната предност пред екипата на Победа на шест бодови.

Погледнете ја фотогалеријата од овој дуел.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25