Sunday ,16 June 2024
Последни:
Home > ФК Вардар > У-16 > (ФОТО) ТАБЕЛИ!! Пом.пионери на ФК Вардар се нови лидери, пионерите го загубија првото место
(ФОТО) ТАБЕЛИ!! Пом.пионери на ФК Вардар се нови лидери, пионерите го загубија првото место

(ФОТО) ТАБЕЛИ!! Пом.пионери на ФК Вардар се нови лидери, пионерите го загубија првото место

Само една победа за вардаровите екипи во дуелите со екипата на Академија Пандев, рамките на 9.првенствено коло.

Единствениот триумф во дуелите со Акад.Пандев го остварија помладите пионери на Вардар кои на домашен терен го совладаа противникот со резултат 2:0. Двата гола беа постигнати во првото полувреме, кои на крајот се покажаа како доволни за победа. Со овој триумф, кој е вкупно шестти за оваа генерација, се вративме на првото место на табелата, откако екипата на Работнички загуби на домашен терен од екипата на Шкендија. Сега Вардар е прв, второто место е за Шкендија, додека Работнички падна на третото место, но градскиот ривал има и натпревар помалку за одигрување.

2004

Дербито во пионерската супер лига им припадна на Акад.Пандев кои на теренот на Академијата го изненадија Вардар. Оваа генерација на Вардар го одигра најлошиот меч сезонава и го претрпе вториот пораз, кој ги симна од лидерското место. Токму Академија Пандев е нов лидер во лигата, со бод предност пред Вардар.

2003

Кадетите освоија бод на гостувањето во Струмица и ова беше прв нерешен резултат за кадетите оваа сезона, кои имаат уште пет победи и три порази. После девет одиграни кола се наоѓаат на 4.позиција со со три бода помалку од Шкендија, но и натпревар повеќе од тетовскиот тим.

2002

Младинците на Вардар доживеа минимален пораз кој ги симна на 6.место на табелата, со вкупно освоени 13 бодови. Лидер во младинската супер лига е Шкендија која има 22 бодови, додека втор е Работнички со 19 бодови.

2001