Tuesday ,31 March 2020
Последни:
Home > ФК Вардар > У-16 (page 48)

У-16

Пионерите на Вардар одиграа пријателски натпревар со Македонија ЃП

vardarfans-pioneri-660x3301-660x330

Денеска на фудбалската академија на ФК Вардар, пионерите на Вардар одиграа пријателски натпревар со пионерите од фудбалскиот клуб на Македонија ЃП. Овој натпревар донесе многу возбудувања на двете страни. По првиот дел пионерите на Македонија ЃП дојдоа до предност од 2:0 со головите на Филип Алексоски и Бесар Фејзулау. Во вториот дел и двете екипи имаа свој шанси за погодоци. ... Read More »

Преглед на полусезоната за помладите пионери на ФК Вардар, седмо место на табелата со задржани шанси за трофејот

0-2-660x330

Заврши есенскиот дел од сезоната во првенството на младинските фудбалски категории, а ние правиме преглед на полусезоната за помладите пионери на фудбалскиот клуб Вардар. Избраниците на Сашо Јанев втора последователна сезона се натпреваруваат во истава возрасна генерација, откако минатата сезона за само еден бод им “побегна“ шампионската титула. За разлика од есенскиот дел на минатата натпреварувачка сезона, каде имавме 10 ... Read More »

Младинците се есенски шампиони, кадетите и пионерите на второто место со еден бод помалку од лидерите

a24

Изминатиов викенд се одигра последното есенско коло во првенството на младинските фудбалски категории. Противник за Вардаровите екипи беше Ренова, против која забележавме четири победи. Помладите пионери ја кренаа формата забележувајќи ја втората последователна победа. Двата гола на Ибрахим Ариф беа решавачки за победата во Тетово, три бода кои во пролетниот дел не оставаат конкурентни за титулата. Вардар се наожа на ... Read More »

Помладите пионери со триумф го завршија есенскиот дел од сезоната, црвено-црните славеа на гостувањето против Ренова со два гола на Ибрахим Ариф

vardarfans-pomladi-pioneri

Помладите пионери на успешен начин го завршија есенскиот дел од сезоната, откако денес на гостувањето во Тетово, беа подобри од екипата на Ренова. Ова беше последно есеснко коло во првенството на младинските фудбалски категории. Црвено-црните тримфираа на овој дуел и ги освоија трите бода. Конечниот резултат гласеше 0:2. Стрелец на двата гола беше Ибрахим Ариф. Тренерот Сашо Јанев се одлучи ... Read More »

Последно есенско коло во првенството на младинските фудбалски категории, Ренова е противникот на Вардар

a3

Во сабота и недела ќе се одигра последното есенско коло во првенството на младинските фудбалски категории. Последен противник во овој дел од сезоната за Вардарци е екипата на Ренова. Пионерските екипи во недела ќе гостуваат во Тетово, додека кадетите и младинците се домаќини. Помладите пионери на последните два натпревари покажаа дека полека се враќаат во потребната форма, со големи шанси ... Read More »

Преглед на претпоследното есенско коло за младинските екипи на ФК Вардар

4

Викендов кој е зад нас се одиграа натпреварите од десеттото коло во првенството на младинските фудбалски категории. Вардаровите екипи за противник го имаа Шкупи, против кој забележаа две победи и два порази. Помладите пионери покажаа дека не заборавиле да играат фудбал и остварија триумф на дербито со Шкупи. Овој натпревар се одигра на теренот во населбата Јане Сандански и заврши ... Read More »

(Фотогалерија) Избраниците на Јанев, пом.пионери во дербито поуспешни од Шкупи

19

Во текот на вчерашниот ден  на теренот во  населбата Јане Сандански се одигра дерби дуелот помеѓу помладите пионери на Вардар и скопскиот ривал Шкупи. Избраниците на Јанев Саше на овој дуел беа одлични и триумфираа со 3-2. Целосен извештај на нашиот сајт може да погледните-тука, а фотографии од дуелот во продолжение. Read More »

Пом.пионери се вратија на “колосек“, Шкупи падна во дербито пред вардарци

0-2

Денес на теренот во Јане Сандански се одигра дерби дуелот помеѓу помладите пионери на Вардар и скопскиот ривал Шкупи. Нашите момци беа одлични и триумфираа со 3-2, по успехот и ремито во Тетово минатото коло ова генерација се врати на вистинските патеки. Тренерот Јанев го почна со овој состав: Андов (капитен), Бојковски, Мирчевски, Илиевски, Манасиевски, Апостоловски, Спировски, Димовски, Ариф, Астарџиев ... Read More »

Вардар против Шкупи во претпоследното коло од есенскиот дел во првенството на младинските фудбалски категории

22

Во сабота и недела ќе се одигра претпоследното есенско коло во првенството на младинските фудбалски категории. Противник во десеттото коло за Вардаровите екипи ќе биде Шкупи. Пионерските екипи се домаќини, додека кадетите и младинците ќе гостуваат на противникот. Помладите пионери со бод се вратија од тешкото гостување во Тетово, со надеж дека е пребродена кризата во оваа најмлада генерација на ... Read More »

Матеј Андов единствениот Вардарец, кој доби повик за настап за фудбалската репрезентација до 16 години на контролните мечеви со Бугарија

andov

Македонската фудбалска репрезентација до 16 година во наредниве три дена ќе одигра два пријателски натпревари со соодветната селекција на Бугарија. Мечевите ќе се одиграат во Благоевград денес и во петок и истите ќе започнат од 15 часот. Селекторот на Македонија, Горан Станиќ  го одреди списокот на играчи на кои ќе смета за овие контролни натпревари. На него се најде и ... Read More »