Sunday ,27 September 2020
Последни:
Home > ФК Вардар > У-16 > Еуроспорт Куманово ќе биде првиот пролетен предизвик за младинските екипи на ФК Вардар
Еуроспорт Куманово ќе биде првиот пролетен предизвик за младинските екипи на ФК Вардар

Еуроспорт Куманово ќе биде првиот пролетен предизвик за младинските екипи на ФК Вардар

Пролетниот дел во првенството на младинските фудбалски лиги е предвиден да стартува на 29.февруари.

Екипата на Еуроспорт Куманово ќе биде првиот пролетен предизвик за младинските екипи на фудбалскиот клуб Вардар. Пионерските екипи ќе гостуваат во Куманово, додека кадетите и младинците ќе бидат домаќини на овој противник. Помладите пионери на Вардар го завршија есенскиот дел на првото место, додека пионерите и кадетите финишираа на втората позиција, најслабо рангирани се младинците кои се најдоа на шесттото место.

Во рамките на 16.коло за противник ќе ја имаме екипата на Македонија Ѓ.П.