Monday ,08 August 2022
Последни:
Home > ФК Вардар > У-16 > Шест играчи од ФК Вардар отпатуваа со селекцијата до 16 години на меѓународен турнир во Турција
Шест играчи од ФК Вардар отпатуваа со селекцијата до 16 години на меѓународен турнир во Турција

Шест играчи од ФК Вардар отпатуваа со селекцијата до 16 години на меѓународен турнир во Турција

Македонската фудбалска репрезентација до 16 години утрово отпатува за Турција, каде ќе се натпреварува на меѓународен турнир.

Оваа селекција на Македонија која е предводена од Драган Канатларовски ќе се натпреварува во групата Б, во која се уште и репрезентациите на Јужна Кореја, Украина и Албанија, додека во групата А ќе бидат селекциите на Турција, Ирска, Косово и Танзанија.

За овој турнир, Канатларовски повика и шест играчи од Вардар. Се работи за Стефан Тасев,  Никола Павлески, Давид Љушев, Георг Стојановски, Игор Јаневски и Бесар Гуџуфи.

Утре ќе го одиграме првиот натпревар на турнирот, против селекцијата на Албанија.