Sunday ,17 October 2021
Последни:
Home > РК Вардар > Прв Тим > (ФОТО) Кое го одбележа досега ЕП, „џуџе“ во прегратка на вардаровиот џин Кристопанс
(ФОТО) Кое го одбележа досега ЕП, „џуџе“ во прегратка на  вардаровиот џин Кристопанс

(ФОТО) Кое го одбележа досега ЕП, „џуџе“ во прегратка на вардаровиот џин Кристопанс

Вардарецот и репрезентативецот на Летонија, Даинис Кристопанс, е еден за еден од најдобрите ракометари во Европа. Тој беше највисокиот учесник на ЕП во оваа 2020 година. Вардаровиот бек во групната фаза од Европското првенство постигна 21 гол, но  сепак неговата Летонија по три  загубени дуели  се прости од дебитатнскиот настап на  Европското првенство.

Неговата доминација над ривалите е очигледна, фотографијата од  како во своја прегратка го држи Лука Стеинс од  Холандија  го одбележа досегашниот дел од ЕП.

82410672_2843881932330367_5066271657753051136_n