Monday ,08 August 2022
Последни:
Home > Останати спортови > Кошарка > Куглање: Вардар во четврток на тест-меч против КК ГТЦ Мусандра
Куглање: Вардар во четврток на тест-меч против КК ГТЦ Мусандра

Куглање: Вардар во четврток на тест-меч против КК ГТЦ Мусандра

Кугларите на Вардар изминатата недела по крајот на новогодишните и божиќните празници ги започнаа зимските подготовки. Тие полека влегуваат во натпреварувачки ритам.

Закажан е и првиот тест-натпревар за црвено-црните куглари. Истиот ќе се игра задутре, четврток 16.јануари против екипата на КК ГТЦ Мусандра. Дуелот е закажан со почеток во 17-00 часот во кугларницата “Мусандра“ во ГТЦ Скопје. Ова е прв тест пред продолжението на Македонската кугларска лига и Купот кој не очекува оваа пролет.