Tuesday ,01 December 2020
Последни:
Home > ФК Вардар > Прв тим > (ФОТО) Брдаровски: Назад во реалноста, фокусот на физичката подготвеност!
(ФОТО) Брдаровски: Назад во реалноста, фокусот на физичката подготвеност!

(ФОТО) Брдаровски: Назад во реалноста, фокусот на физичката подготвеност!

Еден од најдобрите играчи во Вардар, Владица Брдаровски, на својата официјална Фејсбук страница постави фотографија на која може да се види како играчот ги минува неопходните лекарски прегледи под будното око на Михајло Костиќ, кондициониот тренер во нашиот тим.

„Назад во реалноста, подготовките започнаа! Целиот фокус на физичката подготвеност. Не очекуваат интересни противници во Анталија, бидете со нас”, напиша Брдаровски.

81619391_2513670655427317_6150372517669240832_n