Wednesday ,03 June 2020
Последни:
Home > РК Вардар > Прв Тим > ( ФОТО) Алушовски го имаше првиот тренинг со Европскиот Шампион
( ФОТО) Алушовски го имаше првиот тренинг со Европскиот Шампион

( ФОТО) Алушовски го имаше првиот тренинг со Европскиот Шампион

Вчера, Европскиот шампион тргна со подготовки за вториот дел од сезоната. Новиот тренер Алушовски ја имаше првата прозивка со новиот клуб. На собирот се појавија сите играчи кои не се дел од Европското првенство, како и Калифа Гедбан кој со селекцијата на Алжир ќе се натпреварува на Африканскиот Куп на нации. Со екипата ќе тренираат и неколку играчи од тимот на Вардар Јуниор.

Погледнете неколку фотографии од првиот собир на вардарци во новата година.

2 3 4 5 6