Tuesday ,21 May 2024
Последни:
Home > ФК Вардар > У-16 (page 41)

У-16

Вардар лесно го доби Работнички, помладите пионери стигнаа до четвртиот последователен триумф

2

Помладите пионери на ФК Вардар го добија дербито против екипата на Работнички (3:0). Утрово на теренот на Академијата, нашите млади надежи го добија градскиот ривал, на натпревар од 4.коло во помладата пионерска супер лига. Тренерот Стефановски стартуваше со следниве 11-сетмина: Филевски, Фидановски, Стојилевски, Здравковски, Кулуковски, Спасиќ, Дошев, Цветков, Јовановски, Курти, Величковски (К). Во првото полувреме не видовме многу шанси на ... Read More »

Градско фудбалско дерби во младинските лиги, Работнички е следен противник за вардаровите надежи

120348869_3319148694798620_5377846624632771215_o

Претстојниов викенд не очекува 4.коло во младинските фудбалски лиги. На програмата е градското дерби меѓу екипите на Вардар и Работнички. Пионерските екипи се домаќини на теренот на Академијата, додека кадетите и младинците ќе гостуваат на теренот на „Алумина“. Сите натпревари со екипата на Работнички ќе се одиграат во сабота (21.11). Пионерските екипи своите натпревари ќе ги стартуваат во термините од ... Read More »

(ТАБЕЛИ) Пом.пионери и кадетите на ФК Вардар се лидери после три одиграни кола

124054765_2660439124267128_4156121990690300175_o

Во дерби дуелите со екипата на Шкендија, младинските екипи на ФК Вардар освоија вкупно 7 бодови. Помладите пионери и кадетите се лидери во својата категорија, додека пионерите и младиниците се позиционирани на третото место. Во продолжение погледнете ги табелите во сите четири младински лиги после три одиграни натпревари. ПОМЛАДА ПИОНЕРСКА СУПЕР ЛИГА ПИОНЕРСКА СУПЕР ЛИГА КАДЕТСКА СУПЕР ЛИГА МЛАДИНСКА СУПЕР ... Read More »

Преглед на 3.коло во младинските фудбалски лиги, екипите на Вардар освоија 7 бодови во дуелите со Шкендија

124136390_2660438030933904_2426472271190427329_o

Изминатиов викенд се одигра 3.коло во младинските фудбалски лиги. Екипите на Вардар остварија две победи, еден нерешен резултат и еден пораз во дерби дуелите со екипата на Шкендија. Во продолжение ќе ги објавиме и комплетните резултати од 3.коло во сите четири младински лиги. Помладите пионери стигнаа и до третата последователна победа сезонава, откако на гостувањето во Тетово го победија тимот ... Read More »

Помладите пионери ја надиграа Шкендија, прв пораз сезонава за пионерите на ФК Вардар

464-660x330

Денес во рамките на 3.коло од пионерските лиги, натпревари одиграа пионерските екипи на ФК Вардар кои гостуваа во Тетово, кај екипата на Шкендија. До триумф стигнаа помладите пионери на Вардар кои славеа победа со резултат 2:5. Уште во 4.минута од натпреварот успеавме да го отвориме резултатот кога противничката мрежа ја погоди капитенот Никола Величковски за водство од 0:1. Нашата радост ... Read More »

Дерби во 3.коло на младинските фудбалски лиги, Вардар и Шкендија во меѓусебен дуел

6

Претстојниов викенд на програмата е 3.коло во младинските фудбалски лиги, во кое ќе се одигра дербито меѓу екипите на Вардар и Шкендија. Пионерските екипи во сабота на Игралиштето на АМС СЦ Тетово се гости на екипата на Шкендија. Натпреварот на помладите пионери ќе стартува од 10:00 часот, додека дуелот на пионерските екипи стартува од 12:00 часот. Во недела, кадетите и ... Read More »

Табели во сите четири младински лиги, младите надежи на ФК Вардар со максимален број на бодови

124491315_2660440054267035_4969862663888843019_o

Младинските екипи на ФК Вардар имаа успешно второ коло, во кое за противник го имаа тимот на Ренова. Пионерските екипи на домашен терен го победија противникот, додека кадетите и младинците исто така забележаа победи на гостувањето во Тетово. Сите четири генерации на Вардар освоија шест бодови во првите две кола, а во продолжение погледнете ги табелите. ПОМЛАДА ПИОНЕРСКА СУПЕР ЛИГА ... Read More »

Преглед на 2.коло во младинските лиги, Вардар останува максимален

124365114_2660438930933814_1529019310014692881_o

Младинските екипи на фудбалскиот клуб Вардар стигнаа до победи и во 2.коло. Нашите млади надежи излегоа како победници на сите четири натпревари против екипата на Ренова. Најубедливата победа ја забележаа помладите пионери кои на домашен терен високо го победија тимот на Ренова со резултат 11:0. Полесно од очекувањата избраниците на Стефановски го победија својот противник. Никола Величковски четири пати ја тресеше ... Read More »

Пионерските екипи на ФК Вардар подобри од екипата на Ренова, нашите млади надежи остануваат максимални по две кола

656

Пионерските екипи на ФК Вардар денес на теренот на Академијата во рамките на 2.коло беа домаќини на екипата на Ренова. Помладите пионери на Вардар беа убeделви со гостинот од Тетово, тие дојдоа до победа со високи 11-0. Одлична игра за момците на Стгефановски-Гаге. Првиот дел го добивме со два гола предност, на одмор заминавме со предност од 2-0. За нас ... Read More »

Пионерските екипи во сабота домаќини на Ренова, кадетите и младинците во недела гостуваат во Тетово

29

Претстојниов викенд ќе продолжат натпреварите од 2.коло во младинските фудбалски лиги. Истото беше одложено минатиот викенд, но од ФФМ најавија дека натпреварите ќе продолжат. Противник за младите екипи на Вардар е тимот на Ренова. Најпрво во сабота на теренот на Академијата, пионерските екипи се домаќини на Ренова. Натпреварите ќе стартуваат во термините од 10:00 и 12:00 часот. Во недела на ... Read More »