Thursday ,21 January 2021
Последни:
Home > ФК Вардар > У-16 > Табели во сите четири младински лиги, младите надежи на ФК Вардар со максимален број на бодови
Табели во сите четири младински лиги, младите надежи на ФК Вардар со максимален број на бодови

Табели во сите четири младински лиги, младите надежи на ФК Вардар со максимален број на бодови

Младинските екипи на ФК Вардар имаа успешно второ коло, во кое за противник го имаа тимот на Ренова. Пионерските екипи на домашен терен го победија противникот, додека кадетите и младинците исто така забележаа победи на гостувањето во Тетово.

Сите четири генерации на Вардар освоија шест бодови во првите две кола, а во продолжение погледнете ги табелите.

ПОМЛАДА ПИОНЕРСКА СУПЕР ЛИГА

pomladi-pioneri

ПИОНЕРСКА СУПЕР ЛИГА

pioneri

КАДЕТСКА СУПЕР ЛИГА

kadeti

МЛАДИНСКА СУПЕР ЛИГА

mladinci

Во следното 3.коло, кадетите и младинците на Вардар се домаќини на Шкендија, додека пионерските екипи гостуваат во Тетово.