Friday ,22 January 2021
Последни:
Home > ФК Вардар > У-16 > Дерби во 3.коло на младинските фудбалски лиги, Вардар и Шкендија во меѓусебен дуел
Дерби во 3.коло на младинските фудбалски лиги, Вардар и Шкендија во меѓусебен дуел

Дерби во 3.коло на младинските фудбалски лиги, Вардар и Шкендија во меѓусебен дуел

Претстојниов викенд на програмата е 3.коло во младинските фудбалски лиги, во кое ќе се одигра дербито меѓу екипите на Вардар и Шкендија.

Пионерските екипи во сабота на Игралиштето на АМС СЦ Тетово се гости на екипата на Шкендија. Натпреварот на помладите пионери ќе стартува од 10:00 часот, додека дуелот на пионерските екипи стартува од 12:00 часот.

Во недела, кадетите и младинците на теренот на Академијата ја пречекуваат екипата на Шкендија. Кадетите ќе играат од 10 часот, додека младинците од 12:00 часот.

Сите четири екипи на Вардар имаат максимални шест освоени бодови после првите две одиграни кола.