Sunday ,16 June 2024
Последни:
Home > ФК Вардар > У-16 > (ТАБЕЛИ) Пом.пионери и кадетите на ФК Вардар се лидери после три одиграни кола
(ТАБЕЛИ) Пом.пионери и кадетите на ФК Вардар се лидери после три одиграни кола

(ТАБЕЛИ) Пом.пионери и кадетите на ФК Вардар се лидери после три одиграни кола

Во дерби дуелите со екипата на Шкендија, младинските екипи на ФК Вардар освоија вкупно 7 бодови. Помладите пионери и кадетите се лидери во својата категорија, додека пионерите и младиниците се позиционирани на третото место.

Во продолжение погледнете ги табелите во сите четири младински лиги после три одиграни натпревари.

ПОМЛАДА ПИОНЕРСКА СУПЕР ЛИГА

pomladi-pioneri

ПИОНЕРСКА СУПЕР ЛИГА

pioneri

КАДЕТСКА СУПЕР ЛИГА

kadeti

МЛАДИНСКА СУПЕР ЛИГА

mladinci

Во следното 4.коло кое е закажано за претстојниов викенд на програмата е градското дерби со екипата на Работнички.