Sunday ,26 May 2024
Последни:
Home > ФК Вардар > У-16 > Табели во младинските фудбалски лиги после пет одиграни кола
Табели во младинските фудбалски лиги после пет одиграни кола

Табели во младинските фудбалски лиги после пет одиграни кола

Во 5.коло на младинските фудбалски лиги, Вардар ги доби натпреварите против екипата на Брегалница. Помладите пионери и кадетите останаа на врвот на табелата, додека пионерите и младинците исто така се во горниот дел. Како изгледаат табелите во сите лиги после пет одиграни натпревари.

ПОМЛАДА ПИОНЕРСКА ЛИГА

pom-pioneri

ПИОНЕРСКА  ЛИГА

pioneri

КАДЕТСКА ЛИГА

kadeti

МЛАДИНСКА ЛИГА

mladinci