Sunday ,26 May 2024
Последни:
Home > ФК Вардар > У-16 > Термини за натпреварите од 1/4 финалето на Купот за млади категории
Термини за натпреварите од 1/4 финалето на Купот за млади категории

Термини за натпреварите од 1/4 финалето на Купот за млади категории

Четири младински екипи на ФК Вардар во претстојниве два дена ќе ги одиграат натпреварите од 1/4 финалето во Купот на Македонија. Противници се екипите на Работнчки и Њу Старс.

1/4 финални натпревари за среда:

Вардар – Работнички (2005)  10:00 ( Академија)

Њу Старс – Вардар      (2002)  12:00  ( Ѓорче)

Во четврток своите дуели од 1/4 финалето на Купот ќе го одиграат пионерите и кадетите.

Работнички – Вардар (2004)  10:00 ( Алумина)

Вардар – Њу Старс   (2003)   12:00  ( Академија)

Екипите кои ќе победат на овие натпревари ќе се пласираат во полуфиналето на националниот Куп.