Sunday ,26 May 2024
Последни:
Home > ФК Вардар > У-16 > (ТАБЕЛИ) Како стојат младинските екипи на ФК Вардар после четири одиграни кола
(ТАБЕЛИ) Како стојат младинските екипи на ФК Вардар после четири одиграни кола

(ТАБЕЛИ) Како стојат младинските екипи на ФК Вардар после четири одиграни кола

Помладите пионери и кадетите на ФК Вардар останаа со максимален број на освоени бодови и по одигрување на четвртото коло во младинските лиги. Изминатиов викенд се одигра градското дерби со екипата на Работнички, на кој нашите екипи освоија 7 бодови.

Во продолжение можете да ги погледнете сите табели во младинските лиги:

ТАБЕЛА ВО ПОМЛАДАТА ПИОНЕРСКА ЛИГА

pomladi-pioneri

ТАБЕЛА ВО ПИОНЕРСКАТА ЛИГА

pioneri

ТАБЕЛА ВО КАДЕТСКАТА ЛИГА

kadeti

ТАБЕЛА ВО МЛАДИНСКАТА ЛИГА

mladinci