Sunday ,26 May 2024
Последни:
Home > ФК Вардар > У-16 > (Фотогалерија) Пионерските екипи одиграа дерби натпревари со Работнички
(Фотогалерија) Пионерските екипи одиграа дерби натпревари со Работнички

(Фотогалерија) Пионерските екипи одиграа дерби натпревари со Работнички

Во рамките на 4.коло во младинските фудбалски лиги, пионерските екипи на ФК Вардар одиграа натпревари со Работнички. Помладите пионери го победија градскиот ривал (3:0), додека пионерите на натпревар со многу голови беа поразени со резултат 4:5. Извештаи од дуелите можете да ги прочитате на линковите, ТУКА и ТУКА.

Погледнете ја фотогалеријата од двата натпревари.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43