Sunday ,26 May 2024
Последни:
Home > ФК Вардар > У-16 > Младинските екипи на ФК Вардар ги дознаа противниците во 1/4 финалето на националниот Куп
Младинските екипи на ФК Вардар ги дознаа противниците во 1/4 финалето на националниот Куп

Младинските екипи на ФК Вардар ги дознаа противниците во 1/4 финалето на националниот Куп

Младинските екипи на ФК Вардар ги дознаа противниците во рамките на 1/4 финалето од Купот на Македонија. Пионерските екипи за полуфинале ќе се борат со тимот на Работнички, додека кадетите и младинците ќе се соочат со Њу Старс.

Ќе се одигра само еден натпревар, по што ќе бидат познати екипите кои ќе играат во полуфиналето. Помладите пионери и кадетите се домаќини, додека пионерите и младинците ќе гостуваат.

Вардар – Работнички (2005)

Работнички – Вардар (2004)

Вардар – Њу Старс    (2003)

Њу Старс – Вардар    (2002)