Friday ,14 June 2024
Последни:
Home > ФК Вардар > Прв тим > Денешниот дуел со директен ТВ пренос
Денешниот дуел со директен ТВ пренос

Денешниот дуел со директен ТВ пренос

Денес на Националната арена „Тодор Проески“, екипата на ФК Вардар е домаќин на Академија Пандев, на натпревар од 13.коло во ПМФЛ.

Фудбалерите на Вардар ќе се обидат да ја продолжат победничката низа од Велес и да слават на вториот натпревар во низа. Нималку нема да биде лесно, бидејќи и тимот на Академија Пандев влезе во натпреварувачка форма. Се на се, очекуваме еден интересен и неизвесен натпревар на крајот секако со победа на Вардар.

Натпреварот ќе стартува од 13:00 часот со директен ТВ пренос на МТВ-1, на кој Вардар ќе се обиде да стигне до петтиот сезонски триумф .