Wednesday ,11 December 2019
Последни:
Home > ФК Вардар > У-16 (page 68)

У-16

Помладите пионери на Фк Вардар со пријателски натпревари

1524682_536966186423946_117729426_n

Помладите пионери на Фк Вардар напорно се подготвуваат за почетокот на пролетниот дел од сезоната. Во склоп на припремите, одиграа неколку пријателски натпревари со цел да ја одржуваат формата. Денес на теренот во Марино, одиграа без голови против екипата на Шкупи. Претходно, одиграа два меча и со екипата на Форца и во двата наврати остварија убедливи победи. На првиот меч, ... Read More »

Помлади пионери сезона 2019/2020

1. Наум Ангелов 2. Стефан Тасев 3. Никола Павлески 4. Марио Ричков 5. Игор Јаневски 6. Максим Милошевски 7. Давид Љушев 8. Теодор Перковски 9. Ѓорѓи Дошев 10. Левент Ибраим 11. Огнен Здравковски 12. Бесар Гуџуфи 13. Никола Анчевски 14. Лука Ивановски 15. Горазд Попов 16. Исмет Хајдари 17. Стефан Стојановски 14. Талка Идризи   Тренер: Сашо Тодоровски     ... Read More »

Елвир Рамиќ:Напорно се подготвувавме за овој натпревар.

10408024_615978321862516_6821076005802124011_n

Фк Вардар У16 со победа го завршија првиот дел од сезоната,и тоа на тешкото гостување во Тетово.Најмладата генерација која се натпреварува во младинската лига,успеа да забележи победа против Шкендија со резултат 0:3.Стрелци на головите беа:Марко Ѓоргиевски,Кренарт Дардиша и Марио Спасиќ. -Цела недела на тренинзи напорно се подготвуваме за во Тетово да освоиме три бода.Многу се мотивиравме,тој натпревар ни беше како ... Read More »

Фк Вардар У 16 се пласираше во полуфиналето на купот на Македонија

1381864_1428858750666434_1513931653_n

Избраниците на Туш Зефиќ ја потврдуваат одличната форма во која се наоѓаат,и во националниот куп.И на реванш натпреварот кој се одигра на локомотива,беа повторно подобри од екипата на Милано со резултат 0:2.Марко Ѓоргиевски повторно беше стрелец за својот тим,а првенец за оваа генерација зебележа и Стефан Миљковиќ.На првиот меч одигран во куманово,вардарци забележаа висока победа од 0:3.Тогаш Марко Ѓоргиевски погоди ... Read More »

Победнички генерациите на Фк Вардар против Шкупи.

10513485_780266848660460_7585684000509323965_n

Сите генерации на Фк Вардар во ова коло забележаа победи,против екипата на Шкупи. -Најмладата генерација која се натпреварува во младинската лига,екипата на Фк Вардар У16 забележа победа на домашен терен против екипата на Шкупи со резултат 1:0.Стрелец на единствениот гол на овој натпревар беше Никола Џурџу.По воведните први две кола и порази,оваа генерација не знае за неуспех веќе долго време.Од ... Read More »

Три победи,и еден пораз за генерациите на Фк Вардар во 9 коло од младинската лига.

1187035_645563672123121_1614923897_n

-Екипата на Фк Вардар У16 продолжува со имресивните игри и победи и во ова коло од првенството.По воведните две кола и порази на оваа генерација,во продолжение од првенството и купот,незнаат за пораз веќе долго време.Овој викенд нивна следна жртва беше екипата на Дрита,кои на свој терен доживеаа висок пораз од црвено-црните.Мечот заврши со резултат 0:7 за Вардар.Стрелци на головите беа:Јакуп ... Read More »

Марко Ѓоргиевски:Најважно е што продолжува нашата победничка серија.

10423889_900239123341778_5706198380723636704_n

Највисоката победа во ова коло од генерациите на Вардар,ја забележаа Фк Вардар У 16.Тие на домашен терен им нанесоа тежок пораз на своите врсници од Х.Турново,забележувајќи победа од 9:0.На овој натпревар по четири пати во листата на стрелците се запишаа Марко Ѓоргиевски и Јакуп Бериша,а еднаш и Ѓорѓи Зафировски. -Знаевме дека Турново се како послаба екипа,но не ги потценивме.Уште на ... Read More »

Три победи и еден нерешен резултат за генерациите на Фк Вардар во купот на Македонија

10154144_620734284685717_5069801587708937825_n

Во првите мечеви од купот на Македонија,генерациите на Фк Вардар забележаа три убедливи победи и само едно реми. -Фк Вардар У 16 речиси го осигура пласманот во следната фаза од националниот куп,откако забележаа гостинска победа со резултат 0:3 против екипата на Милано.Марко Ѓоргиевски стрелаше два пати,а еднаш противничката мрежа ја погоди и Јакуп Бериша.Само да напоменеме дека истиве екипи играа ... Read More »

Две победи,еден нерешен резултат и еден пораз за генерациите на Фк Вардар,против екипата на Милано

1975066_547230798729622_1639412570_n

-Најмладата генерација на Фк Вардар,која се натпреварува во младинската лига одигра без голови 0:0 против екипата на Милано на гостински терен..После две убедливи победи во претходните кола,следи нерешен резултат,на тешкото гостување во Куманово. -Екипата на Фк Вардар У 17 се враќа со пораз од Куманово.Во 7 коло од младинската лига беа поразени со 2:0 од екипата на Милано. -За разлика ... Read More »

Елвир Рамиќ за Вардарфанс:Задоволни сме како го одигравме натпреварот.

1383088_605100792950269_5250521645987501404_n

Екипата на Фк Вардар У 16 продолжува со победничката серија и после ова коло.Нивна најнова жртва беше екипата на Ренова,против која забележаа убедлива победа од 7:1 на домашен терен.Доминација во текот на целиот меч и сосема заслужена победа,вкупно трета за оваа генерација во првенството.Дури седум различни играчи се запишаа во листата на стрелци:Марко Ѓоргиевски,Виктор Ивановски,Кренарт Дардиша,Христијан Петковски,Ерблин Даци,Кристијан Ристовски и ... Read More »