Saturday ,13 July 2024
Последни:
Home > ФК Вардар > У-16 > (Фотогалерија) ФК Вардар ја совлада екипата на Академија Пандев во дуел кај пом.пионери
(Фотогалерија) ФК Вардар ја совлада екипата на Академија Пандев во дуел кај пом.пионери

(Фотогалерија) ФК Вардар ја совлада екипата на Академија Пандев во дуел кај пом.пионери

На теренот во “Јане Сандански“ во текот на денешниот ден  се одигра првото пролетно коло во лигата за помлади пионери. Вардар беше домаќин на екипата на Академија Пандев од Струмица. Составот  предводен од Саше Јанев дојде до победа со 1-0, стрелец на единствениот гол беше Давид Ристоски. Извештај од овој меч може да погледнете на нашиот сајт- овде.

1 2 3 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25