Friday ,14 June 2024
Последни:
Home > ФК Вардар > У-16 (page 89)

У-16

Андов и Димоски дел од фудбалската репрезентација до 16 години на развојниот турнир на УЕФА во наша организација

Македонската фудбалска репрезентација во периодот од 18-23-ти април ќе биде домаќин на УЕФА развојниот турнир за репрезентации до 16 години. Покрај Македонија, на истиот учество ќе земат и Романија, Израел и Лихтештајн. Првиот натпревар на тренинг центарот “Петар Милошевски“ го играме на 19-ти април со почеток од 15:30 часот против селекцијата на Лихтештајн. За овие натпревари селекторот, Горан Станиќ во ... Read More »

Пораз и нерешен резултат за пионерските екипи на ФК Вардар, на гостувањето во Гостивар

Еден нерешен резултат и пораз за пионерските екипи на фудбалскиот клуб Вардар на денешноот гостување во Гостивар, против истоимената екипа. Помладите пионери го загубија својот натпревар со 3:1. Тука противникот имаше водство во првото полувреме од 1:0. На стартот на вториот дел, во 49 минута екипата на Вардар успеа да го израмни резултатот, преку репрезентативецот Бојан Димоски. Сепак за само ... Read More »

Своите мечеви од 17 коло против Гостивар, нашите младински фудбалски екипи ќе ги одиграат во четврток и понеделник

17-то првенствено коло за младинските фудбалски генерации на Вардар ќе се одигра во четврток и понеделник. Пионерските екипи утре во Гостивар против истоимената екипа ќе ги одиграат своите натпревари со почеток од 10 и 12 часот, додека кадетите и младинците во понеделник на теренот во населбата Јане Сандански ќе ги пречекаат врсницитге од Гостивар во истите саатници. Помладите пионери го ... Read More »

(Фотогалерија) Натпревар во лигата за пом.пиоинери Вардар-Брегалница

Вчера на Академијата на ФК Вардар во Градски парк се одигра меч од лигата за помлади пионери во истиот нашиот црвено-црн тим беше домаќин на екипата на ФК Брегалница од Штип. Мечот за жал заврши со реми 0-0 иако вардарци имаа огромен број на шанси, сепак среќата не ги посака. Read More »

Пом.пионери не ги посака среќата и покрај огромниот број шанси одиграа 0-0 со Брегалница

Денес на Академијата на ФК Вардар во Градски парк се одигра меч од лигата за помлади пионери во истиот нашиот црвено-црн тим беше домаќин на екипата на ФК Брегалница од Штип. Мечот за жал заврши со реми 0-0 иако вардарци имаа огромен број на шанси, сепак среќата не ги посака. Тренерот Јанев мечот го стартуваше со следниот состав:  Андов, Ѓурковски, ... Read More »

Пионерските екипи домаќини на Брегалница, кадетите и младинците гостуваат во Штип

Во сабота и недела ќе се одигра 16 првенствено коло кај младинските фудбалски категории. Пионерските екипи во недела се домаќини на екипата на Брегалница, додека кадетите и младинците во сабота ќе гостуваат во Штип на истиов противник. Помладите пионери својот натпревар против Брегалница го играат во недела на теренот на академијата од 10 часот. Оваа генерација е во подем, откако ... Read More »

Пионерите ги губат шансите за титулата, помладите се во подем, додека кадетите и младинците во тесна борба за титулата

Пред нас е 15 коло во првенството на младинските фудбалски категории. Во саботата Вардаровите екипи одиграа мечеви со Победа од Прилеп и забележаа три победи и еден пораз. Помладите пионери стигнаа до третата победа во пролетниот дел од сезоната, откако триумфираа на гостувањето во Прилеп. Полека но сигурно оваа генерација предводена од Сашо Јанев го фаќа потребниот ритам. Со два ... Read More »

Висока победа за пом.пионери на Вардар и минимален пораз за пионерите на гостувањето во Прилеп

Денес во Прилеп кај екипата на ФК Победа гостуваа двете пионерски екипи на црвено-црните. Помладите пионери во меч од лигата дојдоа до победа над врсниците од Пелагонија. Момците на Јанев триумфираа со резултат 0-3 (0-2).  Вардар овој меч го стартуваше со следните момци: Андов, Ѓурковски, Мирчевски, Асенов, Манасиевски, Бојковски, Апостоловски, Димоски, Илиевски, Астарџиев и Спировски. Ние тргнавме уште од првата ... Read More »

Победа од Прилеп е противник за младите Вардаровите екипи во 15 првенствено коло

Во сабота ќе се одигра 15 коло во првенството на младинските фудбалски категории, а противник за Вардарци ќе биде екипата на Прилеп. Пионерските екипи ќе гостуваат во Прилеп во термините од 11 и 13 часот, додека во исто време на теренот во населбата Јане Сандански своите натпревари ќе ги одиграат кадетите и младинците. Доколку сакаат да ги одржат шансите за ... Read More »

Две победи, еден нерешен резултат и пораз за младинските екипи на ФК Вардар во дуелите со Милано

20

Изминатиов викенд се одигра 14 коло во првенството на младинските фудбалски категории. Противник за Вардаровите генерации беше екипата на Милано од Куманово. Забележавме две победи, еден нерешен резултат и еден пораз. Помладите пионери стигнаа до втората домашна победа во пролетниот дел од сезоната, откако на домашен терем минимално ја победија екипата на Милано (1:0). Стрелец на единствениот гол беше Мартин ... Read More »